Szczecinek wspiera Fabianka

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 26.01.2021 / Komentarze
Swoją cegiełkę można dołożyć osobiście w jednym z pięciu punktów na terenie naszego miasta

Kilkukrotnie pisaliśmy o małym Fabianie oraz o walce jego rodziców z czasem o życie chłopca. - Nad Fabiankiem ciążą dwa wyroki. Jest zakwalifikowany do przeszczepu wątroby, która z dnia na dzień coraz gorzej pracuje. Niestety, by przejść operację, konieczne jest najpierw zoperowanie serca. A w Polsce nikt się tego nie podejmie – mówią rodzice chłopca. - Jedyny ratunek czeka w szpitalu w Stanach Zjednoczonych, w miejscu, gdzie ratują dzieci takie jak Fabian. Czekamy na kosztorys, jednak musimy działać już teraz. Cena za życie naszego dziecka wyniesie nawet kilka milionów złotych. Walczymy o cud.

2 letni Fabian choruje na zespół Alagille’a, ma wrodzone wodonercze lewostronne oraz wadę serca- Tetralogię Fallota. Wymaga przeszczepu wątroby. Jednak aby do tego doszło, w pierwszej kolejności należy zoperować jego słabe serce. To bardzo skomplikowana operacja. Jedynie jeden szpital na świecie podjął się tego arcytrudnego zadania. Mały Fabian będzie operowany w amerykańskim Stanford. Akcja zbiórki ma już zasięg ogólnopolski. W jej działania włączyło się już dziesiątki tysięcy ludzi w całej Polsce. Na koncie fundacji widnieje obecnie ponad 4 mln złotych. Szacuje się jednak, że koszt operacji serca Fabiana wyniesie blisko 10 mln. W najbliższych dniach będzie znany dokładny kosztorys.

Liczba osób zaangażowanych w pomoc rośnie z dnia na dzień. Przybywa osób, firm i organizacji, które włączają się w akcje pomocy ciężko choremu Fabianowi. W akcję pomocy choremu dziecku ochoczo włączyli się również szczecineccy przedsiębiorcy. 

Puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze na wsparcie Fabiana pojawiły się  w kilku punktach handlowych, gastronomicznych i kosmetycznych na terenie naszego miasta. Akcja organizowana jest przez Fundację Aktywni My i koordynowana lokalnie przez szczecineckich wolontariuszy.

Wsparcia można zatem udzielać jak to tej pory wysyłając pieniądze przez:

https://www.siepomaga.pl/fabian
https://www.facebook.com/Fabiankowa-Pomoc-170070520601803/
https://www.facebook.com/FundacjaAktywniMy/

lub osobiście, w jednym z pięciu punktów na terenie Szczecinka:
1. Sklep spożywczy „U Tegesa”, ul. Polna 104 E
2. Zakład fryzjerski „Cocolook” , ul. Bartoszewskiego 33
3. „Kuchnia Express”, ul. Wyszyńskiego 36
4. „Eko Rybka”, ul. Wyszyńskiego 73
5. Studio urody „Miracle” Paulina Wajda, ul. Kaszubska 25

Poniżej podajemy 3 nr subkont dla Fabianka dla wpłat w zł,  euro i funtach, które zostały założone przy koncie fundacji. Wiele osób pytało o możliwość wpłaty z zagranicy i czy jest możliwość wpłaty na inne konto niż siepomaga. Tak więc już jest. Subkonto, jak sama nazwa wskazuje, jest kontem dla indywidualnego podopiecznego. Poniższe konta są tylko przypisane dla Fabianka, rodzice mają wgląd do stanu konta cały czas, natomiast Fundacja Aktywni My będzie je udostępniać raz w tygodniu na swoim FB profilu, ze względu na dłuższy czas księgowania przelewów zagranicznych. Należy jednak pamiętać aby  w tytule wpłaty wpisać Fabian Pogorzelec.

Konto do wpłat w zł BNP Paribas 27 1600 1462 1083 6488 9000 0002
Konto do wpłat w Euro BNP Paribas 52 1750 0012 0000 0000 3230 1525
Konto do wpłat w GBP BNP Paribas 55 1750 0012 0000 0000 3230 1568

Jeśli pojawią się kolejni chętni do miejscowej zbiórki pieniędzy na terenie Miasta, prosimy o kontakt w tej sprawie z  Fundacją Aktywni My https://www.facebook.com/FundacjaAktywniMy/