Szczecinek z nowym obiektem sportowym

• Tv
Miasto z Wizją / 06.02.2021 / Komentarze
Hala za 9 milionów oficjalnie oddana do dyspozycji dzieci i młodzieży

Niemal 9 milionów złotych kosztowała nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Obiekt został oddany do użytku w grudniu ubiegłego roku, a dziś został oficjalnie otwarty i zaprezentowany przez burmistrza Daniela Raka i jego zastępców.

- Od lat konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę sportową w naszym mieście, czego najlepszym przykładem jest nowa hala sportowa przy SP1. Obiekt został zbudowany w nowoczesnej technologii, jest funkcjonalny i przez długie lata będzie służył zarówno młodzieży szkolnej, jak i zawodnikom, którzy będą trenowali tu popołudniami – mówił burmistrz Daniel Rak. I dodał: - W okolicach szczecineckiego OSiR-u powstał prawdziwy kompleks sportowy. Nowa hala funkcjonuje w pobliżu boisk piłkarskich i basenu. Tworzy to kompleksową ofertę dla każdego sportowca nie tylko ze Szczecinka, ale także dla grup, które będą odwiedzały nasze miasto. Osobiście jestem też bardzo zadowolony z faktu, że udało nam się spełnić obietnicę, którą kilka lat temu złożyliśmy gronu pedagogicznemu, rodzicom i przede wszystkim uczniom SP1.

Zasady funkcjonowania obiektu tłumaczył z kolej wiceburmistrz Maciej Makselon. – Halą będzie zarządzał szczecinecki OSiR, który ma duże doświadczenie w dbaniu o podobne obiekty. W godzinach popołudniowych będzie ona do dyspozycji stowarzyszeń i klubów działających w naszym mieście. Jestem przekonany, że tak nowoczesny obiekt przyczyni się do podnoszenia poziomu sportowego. To z kolei powinno przełożyć się na wyniki, które zawodnicy ze Szczecinka osiągają na arenach województwa, kraju, czy w rywalizacji międzynarodowej.

Całość nowego obiektu składa się z jednokondygnacyjna sali sportowej oraz dwukondygnacyjnego zaplecza socjalnego z galerią widokową na piętrze. W poziomie przyziemia znajdują się szatnie oraz pomieszczenia towarzyszące, na piętrze zaprojektowano galerię widokową oraz toalety ogólnodostępne. Połączenie z budynkiem istniejącej do tej pory sali zaprojektowano poprzez przeszklony łącznik w części socjalnej.  Całość działa z zapewnieniem dojść dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach poprzez podjazd dla niepełnosprawnych.

Hala ma długość ponad 52 metrów i szerokość niemal 33 metrów i została wyposażona w boisko główne do koszykówki, trzy boiska treningowe do koszykówki, (kosze treningowe na ścianach bocznych oraz podwieszane do konstrukcji dachu), boisko główne do piłki ręcznej, boisko do piłki nożnej halowej i siatkówki oraz trzy boiska treningowe do siatkówki. Podział sali sportowej zaprojektowano poprzez kotary o napędzie elektrycznym dzielące obiekt na trzy części. Całość została wygłuszona przez zastosowanie okładzin akustycznych na ścianach oraz suficie.

Na sali będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego oraz treningi grup zorganizowanych.

Tekst i foto: Mateusz Ludewicz - rzecznik prasowy Urzędu Miasta/Marcin Szydlik - Portal iszczecinek.pl

Wideo: M. Szydlik

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk