Szczecinek zyskał 49 miejsc parkingowych i nową uliczkę

• Tv
Miasto z Wizją / 06.12.2017 / Komentarze
To efekt współpracy miasta i firmy Zymex

Ta wiadomość bez wątpienia ucieszy wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców, którzy dotychczas borykali się z problemem braku miejsc parkingowych w ścisłym centrum. Właśnie dobiegł końca pierwszy etap przebudowy w obrębie ul. Bohaterów Warszawy i Junackiej. W efekcie powstało tu 49 nowych miejsc parkingowych. Szczecinek zyskał także nową uliczkę.

To wynik porozumienia pomiędzy miastem a prywatnym inwestorem – firmą Zymex, która z własnych środków sfinansowała tę inwestycję. Jej koszt to ok. 500 tys. zł. Dziś, 6 grudnia w ratuszu odbył się krótki briefing prasowy, w którym udział wziął wiceburmistrz Daniel Rak oraz Zygmunt Kiełbasa z firmy PHU Zymex.

- Dziś, akurat 6 grudnia, czyli na Mikołajki miasto otrzymało prezent od szczecineckiej firmy – powiedział wiceburmistrz Daniel Rak. - Mianowicie kończymy pierwszy z etapów przebudowy układu komunikacyjnego w ścisłym centrum na obszarze pomiędzy ul. Ordona, Boh. Warszawy, Parkową i Junacką w tym zakresie, który został zrealizowany na podstawie dokumentacji, którą wykonało miasto, na terenach należących do miasta. Natomiast wykonanie tego elementu infrastruktury zostało zrealizowane na podstawie umowy i za środki prywatnej firmy.

Zakończenie pierwszego z etapów inwestycji wiąże się także z oddaniem do użytkowania mieszkańcom wspomnianych 49 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, z których mogą oni korzystać nieodpłatnie. Zygmunt Kiełbasa w obecności mediów oficjalnie przekazał także dziennik budowy, protokół odbioru oraz decyzję o pozwolenie na użytkowanie parkingu oraz nowego odcinka drogi.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra