Szkoły czekają na nowych dyrektorów

Miasto z Wizją / 12.03.2018 / Komentarze
Starostwo Powiatowe ogłosiło właśnie konkurs na stanowiska dyrektorów pięciu placówek

Zarządzanie placówką oświatową zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Dyrektor szkoły przede wszystkim powinien być opanowany, łatwo nawiązywać kontakt z uczniami i podwładnymi, a także być osobą kompetentną, odpowiedzialną oraz doskonale znająca problemy zarówno swoich podopiecznych, jak i całej placówki. Nauczyciele, którzy charakteryzują się tymi cechami z powodzeniem mogą kandydować na tego typu stanowisko – właśnie nadarzyła się ku temu okazja. Starostwo Powiatowe ogłosiło właśnie konkurs na stanowiska dyrektorów pięciu szczecineckich szkół ponadpodstawowych.

Dotychczasowi dyrektorzy, nauczyciele oraz osoby spełniające wszystkie wymagane kryteria mogą ubiegać się o stanowiska dyrektorskie w następujących placówkach: w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV, Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety.

Dotychczas wspomnianymi szkołami zarządzali: ZS nr 1 – Edyta Wojnicz, ZS nr 2 – Robert Jasek, ZST – Danuta Czajkowska, ZS nr 6 – Janusz Sienkiewicz, I LO – Jerzy Kania. Niewykluczone, że osoby te również w kolejnych latach będą zasiadać w fotelu dyrektora i w dalszym ciągu zarządzać placówkami. O wyborze nowych dyrektorów poszczególnych placówek lub o zachowaniu swoich stanowisk przez obecnych przełożonych, zadecyduje komisja konkursowa.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Starostwo Powiatowe/Marzena Góra