SzLOT zaprasza na rowerowe szlaki

• Tv
Miasto z Wizją / 09.03.2022 / Komentarze
Powstał nowy spot promujący walory naszego miasta i jego okolic

Powiat szczecinecki to wyjątkowa i urokliwa część Pojezierza Drawskiego. Położony jest wśród lasów i niezliczonej ilości jezior, mocno naznaczony przez historię, szczególnie tą związaną z II Wojną Światową.

- Aby ją Państwu przybliżyć w 2018 roku, w ramach projektu „Wkręć się w historię” wyznaczyliśmy i oznakowaliśmy trzynaście szlaków rowerowych, o długości prawie 600 km, wiodących najbardziej urokliwymi zakamarkami tego regionu - mówi Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Łatwo je odnajdziecie i z pewnością nie zabłądzicie jeśli będziecie poruszać się zgodnie z biało czarnymi piktogramami z symbolem „TR”. Oznaczenia znajdziecie: na drzewach, słupach i wszystkim innym co się dało oznakować.

Trasy te to nie tylko drogi wijące się wśród lasów i jezior, ale również historia, której każdy może „dotknąć” za sprawą 20 tablic postawionych przy obiektach militarnych przy nich usytuowanych. Zawarto na nich informacje, zdjęcia i plany, które wyjaśnią zawiłe, tajemnicze, ale i bardzo ciekawe dzieje militarne naszego powiatu, w którym splatały się losy trzech armii: niemieckiej, radzieckiej i polskiej.

- Aby zachęcić Państwa do aktywnego wypoczynku i podjęcia wspólnej przygody ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną, w filmie prezentujemy Państwu nie trasy rowerowe - każda o innej długości i innym stopniu trudności - ale także możliwości i uroki turystyki rowerowej w Szczecinku i jego okolicach - ujawnia M> Getka.

Szlaki prowadzą m.in. przez malownicze obszary objęte programem Natura 2000, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatów przyrody, przez gęste lasy, kolorowe wrzosowiska, dukty leśne czy też polne drogi.

- Przekonani jesteśmy, że odnajdą się na nich zarówno amatorzy jazdy rekreacyjnej, jak i miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń.

Koniec słów, czas na działanie! Wsiadajcie na rowery i ruszajcie w teren, a z pewnością nie pożałujecie - zachęca szef SzLOT.

Spot promocyjny został współfinansowany przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Tekst (opracowanie): Sławomir Włodarczyk