Szpital pięknie dziękuje za wsparcie

Miasto z Wizją / 13.04.2020 / Komentarze
Prezes Anna Złotowska w imieniu całego personelu dziękuje za wsparcie okazane lecznicy w obliczu panującej pandemii COVID 19

W imieniu wszystkich pracowników Szpital w Szczecinku sp. z o.o. chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Życzymy wytrwałości, uśmiechu i radości. Nawet, jeżeli nie możemy tych Świat spędzać z rodzinami i najbliższymi, życzymy Państwu i sobie, abyśmy odczuwali tę bliskość goręcej i szczerzej niż zwykle.

W imieniu wszystkich pracowników Szpitala w Szczecinku chcielibyśmy również bardzo serdecznie podziękować za ogromne wsparcie jakie otrzymujemy od Państwa w związku z pandemią COVID-19.

Od wielu tygodni otrzymujemy wsparcie zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej. Wszystkie, otrzymane od Państwa, od instytucji, firm i indywidualnych osób środki, przeznaczamy na walkę z wirusem. Robimy wszystko, by pracownicy Szpitala byli bezpieczni podczas wykonywania swoich obowiązków i aby szpital był bezpiecznym miejscem dla każdego pacjenta, który wymaga leczenia w tym trudnym okresie.

Z otrzymanego od Państwa wsparcia wyposażamy Szpital zarówno w środki ochrony indywidualnej (maseczki, kombinezony, fartuchy, rękawice, gogle środki dezynfekcyjne) jak też zakupujemy niezbędny sprzęt do profilaktyki i leczenia w przypadku zakażenia lub ryzyka zakażenia wirusem SARS-Cov2.

Dzięki ogromnemu wsparciu, wyposażyliśmy oddział chirurgii ogólnej w brakujący sprzęt ratujący życie – defibrylator i kardiomonitor, zabezpieczyliśmy ciągłość działania sterylizacji poprzez zakup nowego autoklawu wraz z przygotowaniem infrastruktury, zapewniliśmy znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa pracy w SOR poprzez zakup urządzenia do automatycznego masażu serca (podczas resuscytacji) LUCAS 3.0, zakupiliśmy urządzenia do odkażania pomieszczeń i karetek (zamgławiacze i ozonatory) oraz kolejne kardiomonitory, a także dwa respiratory do karetek, przygotowaliśmy profesjonalnie wydzieloną Izbę przyjęć z izolatkami dla pacjentów zakażonych lub u których występuje podejrzenia zakażenia wirusem (tzw. strefa czerwona i pomarańczowa).

Każda z tych rzeczy była bardzo potrzebna i jest wykorzystywana. To są dary, które pomagają mieszkańcom czuć się bezpiecznie, a pracownikom z satysfakcją i poczuciem dumy wypełniać swoje obowiązki.

Dotychczas otrzymaliśmy wsparcie od:

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Urząd Miasta w Szczecinku

Agencja Rezerw Materiałowych

Gminy Borne Sulinowo, Barwice, Biały Bór, Grzmiąca, Szczecinek,

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

(PSB Mrówka Szczecinek) MARS Sp. z O.O.

TREGA INVESTMENTS SP. Z O.O.

Lions Club Szczecinek

Lucerna Sp. z o.o. (Bricomarche)

Intermarche (Umberto Sp. Z o.o.

Meble Negro

EU Production sp zo.o.

ORLEN

Spin Sp. z o.o.

Dominia Sp. z o.o.

Akcja „Leśnicy pomagają”

Osoby prywatne

Zakłady kosmetyczne

Zakłady krawieckie szyjące maseczki

Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy.

Anna Złotowska

Prezes Szpital w Szczecinku