Szymek walczy o każdy krok

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.02.2020 / Komentarze
Każdy z nas może pomóc chłopcu i jego rodzicom w batalii o zdrowie chłopca

Rodzice, którzy posiadają niepełnosprawne dziecko, codziennie na nowo muszą toczyć nierówną walkę z chorobą. Kosztuje ich to nie tylko wiele wysiłku fizycznego, ale też psychicznego. Oprócz tego dochodzą jeszcze inne koszty… te przyziemne, finansowe, które mogą dać szansę na polepszenie stanu zdrowia dziecka, pozwalają na intensywniejszą rehabilitację i leczenie, a w efekcie dają realną możliwość na szczęśliwe i samodzielne życie w przyszłości. O tym, jak trudna jest codzienna walka o zdrowie swojej pociechy wiedzą także rodzice małego, 2-letniego Szymka.

Chłopiec jest wcześniakiem, który przyszedł na świat o trzy miesiące za szybko. To niestety nie pozostało bez wpływu na jego zdrowie, o które teraz jego rodzice toczą walkę. Z kolei Szymek „walczy o każdy krok”. Maluch cierpi na lewostronne porażenie mózgowe, co powoduje częste upadki wynikające z uszkodzenia centralnego systemu nerwowego. Od półtorej roku chłopiec uczęszcza na rehabilitację, jednak póki co nie przynosi ona oczekiwanych rezultatów i z całą pewnością musi być wciąż kontynuowana. To jednak nie koniec zdrowotnych problemów chłopca. Lekarze podejrzewają u niego także wczesnodziecięcy autyzm.

Każdy, kto chciałby pomóc Szymkowi i ułatwić mu ten trudny start w życiu, a także wesprzeć jego rodziców w nierównej walce o zdrowie syna może to zrobić przekazując darowiznę na rzecz chłopca. Aby to zrobić należy odwiedzić stronę, gdzie prowadzona jest internetowa zbiórka funduszy na jego leczenie (klik). Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zabiegi rehabilitacyjne oraz umożliwią dalszą diagnostykę i przeprowadzenie badań nie objętych refundacją.

Tekst: Marzena Góra