Szymon Podolańczyk z kolejnym sukcesem

Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Zajął II miejsce na łódzkiej International Bench Press League

W miniony weekend w Łodzi rozegrana została International Bench Press League. W drugim rzucie na starcie kolejny raz Szczecinek reprezentował Szymon Podolańczyk, który wystąpił pod nazwą nowego klubu sportowego - Integracyjny Klub Sportów Siłowych Jurand Szczecinek. Po powrocie może pochwalić się on kolejnym sukcesem.

-  Podczas drugiej edycji tej ligi w kategorii wagowej do 83 kg bój rozpocząłem od 180kg,185kg,190kg. Niestety sędziowie nie zaliczyli boju na 190kg z powodu błędu technicznego. Zawody ukończyłem z wynikiem 185kg i zająłem II miejsce – mówi Szymon Podolańczyk. - Pierwsze miejsce zajął zawodnik z Giżycka Piotr Popiołek z wynikiem 192,5kg.W mojej kategorii wagowej wzięło udział ponad 30 zawodników. Delikatny niesmak pozostał, ale jestem bardzo zadowolony, gdyż w pierwszym rzucie uplasowałem się na 3 miejscu z wynikiem 182,5kg. Obecnie zajmuję 2 miejsce. W kwietniu odbędzie się ostatnie, trzecie starcie i mam nadzieję, że uda mi się utrzymać formę oraz 2 miejsce podczas największej ligi w Polsce.

Jak relacjonuje Szymon Podolańczyk - w zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski. Najlepszym zawodnikiem w open mężczyzn został Andrzej Kocyła, który podniósł 255 kg, a drugie miejsce zajął Artur Miksa z wynikiem 230 kg w kategorii wagowe do 90 kg. Dodajmy, że 12 maja w Szczecinku w hali sportowej przy ul. Jasnej odbędzie się I Memoriał im. Rafała Bukowskiego oraz III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecinka w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Szymon Podolańczyk