Tablety dla uczniów - od miasta

Miasto z Wizją / 21.05.2020 / Komentarze
Za łączną kwotę 205 tys. złotych zakupiono 260 urządzeń

Od połowy marca wszystkie placówki edukacyjne w kraju pozostają zamknięte z uwagi na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Stan ten potrwa jeszcze przez jakiś czas, a uczniowie do swoich szkół wrócą najpewniej dopiero we wrześniu. Nauczyciele przeszli na pracę zdalną i prowadzą lekcje za pośrednictwem internetu. Również tą drogą dzieci i młodzież wysyłają pedagogom efekty pracy, którą wykonali w domu. Jednak nie wszyscy uczniowie dotychczas mieli możliwość korzystania ze zdalnej nauki z powodu braku komputera lub tabletu. Wkrótce się to zmieni.

Kilka tygodni temu ratusz zaaplikował do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu na zakup tabletów, z których będą mogli korzystać szczecineccy uczniowie. W efekcie miasto otrzymało 100 tys. złotych na zakup urządzeń, dzięki którym dzieci będą mogły kontynuować naukę w trybie zdalnym. Środki te pozwoliły na zakup 130 tabletów dla uczniów szczecineckich szkół podstawowych.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło kolejny nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup sprzętu dla placówek oświatowych w ramach programu „Polska Cyfrowa”. Miasto i tym razem skutecznie zaaplikowało o przyznanie dotacji. Tym samym do Szczecinka trafiło dodatkowe 105 tys. zł na zakup sprzętu. Za łączną kwotę 205 tys. złotych zakupiono 260 tabletów, z których będą mogli korzystać uczniowie podstawówek, którzy do tej pory nie mieli urządzeń pozwalających im na pełne korzystanie z zajęć szkolnych odbywających się przez internet.

Tekst: Marzena Góra