Tak będą prezentowały się miejskie rowery

Miasto z Wizją / 14.05.2018 / Komentarze
Komunikacja Miejska ustaliła już także stawki za korzystanie z jednośladów

Jak już informowaliśmy miasto otrzymało pokaźne dofinansowanie m.in. na wprowadzenie sieci wypożyczalni rowerów. Komunikacja Miejska rozstrzygnęła już także przetarg na ich wykonanie.  Ostatecznie wpłynęły dwie oferty, z których jedna opiewała na kwotę 1 mln 800 tys. zł, natomiast druga – znacznie niższa – na 1 mln 100 tys. złotych. Po zakończeniu wszystkich procedur wykonawca mógł przystąpić do pracy. Efektem jest pierwszy jednoślad, który już dotarł do przewoźnika. Tak też mają prezentować się pozostałe rowery, z których będziemy mogli korzystać w ramach miejskich wypożyczalni.

- Łącznie mieszkańcy Szczecinka będą mogli korzystać ze 150 rowerów, które wypożyczą na każdej z 22 stacji – mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. - Rozmieszczenie stacji rowerowych przy przystankach autobusowych pozwali mieszkańcom na wybór sposobu podróżowania. Takie rozwiązanie jest zgodne z realizowanym projektem multimedialnej mobilności miejskiej.

- Rozmieszczenie poszczególnych stacji można sprawdzić na mapce umieszczonej na naszej stronie internetowej km.szczecinek.pl w zakładce „Nasza oferta/ SWRM”. Przed skorzystaniem z wypożyczalni konieczna będzie rejestracja w systemie, czyli założenie swojego konta. Będzie można to zrobić poprzez stronę internetową lub za pomocą aplikacji mobilnej. Wszystkie informacje o rejestracji oraz sposobie wypożyczania rowerów będą dostępne na naszej stronie – dodaje nasz rozmówca.

Wiadomo już także, ile zapłacimy za wypożyczenie jednośladu z systemu. Co ważne, cennik został tak przygotowany, aby pozwalał użytkownikom na bezpłatne przemieszczanie się na krótkich odcinkach, np. pomiędzy przystankami.

Jednorazowa opłata inicjacyjna wynosić będzie 19 zł. Następnie każdy z użytkowników będzie mógł za darmo wypożyczyć rower do 20 minut. Za pierwszą godzinę korzystania z roweru zapłacimy 50 gr. Kolejna godzina to koszt 1 zł, a jeszcze kolejna to 2 zł. Po tym czasie każda następna godzina kosztować nas będzie 3 zł.

Tekst: Marzena Góra