Takiej „kolejki” w muzeum jeszcze nie było

Miasto z Wizją / 14.11.2016 / Komentarze
W czwartek odbędzie się wernisaż nowej wystawy. Stawiennictwo obowiązkowe

W najbliższy czwartek, 17 listopada warto wybrać się do szczecineckiego Muzeum Regionalnego, które ogłasza, co następuje: „Obywatele i obywatelki! Mimo przejściowych trudności i braków w zaopatrzeniu już wkrótce otwarta zostanie nowa wystawa. Na wystawie „Kolejka” można będzie nabyć drogą kupna towary codzienne, jak i luksusowe, stanąć w kolejce, wstąpić do baru mlecznego, a ewentualne uwagi wpisać do księgi skarg i wniosków. Przybyć należy o godzinie 17:00. Stawiennictwo obowiązkowe.”

W ten dość humorystyczny sposób pracownicy muzeum postanowili przypomnieć nam niekoniecznie wesołe czasy PRL-u. Za czym stało się w kolejkach? Czym był komitet kolejkowy? Dlaczego w kolejce warto było stać razem ze swoją pociechą? Jakie towary były najbardziej pożądane? Odpowiedź na te i inne pytania podczas wernisażu z pewnością uzyskają nieco młodsi mieszkańcy, dla których minione czasu są jedynie abstrakcją znaną z opowiadań rodziców i dziadków. Z kolei ci starsi szczecinecczanie będą mieli okazję powspominać swoją młodość, z której znaczną część czasu spędzili właśnie w… kolejkach.

Tekst: Marzena Góra