Tanecznym krokiem w integrację

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.02.2018 / Komentarze
ZS nr 5 i SOSW podsumowali pierwszy semestr współpracy

Uczniowie i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 5, poprzez rozmaite akcje i projektu, niejednokrotnie udowadniali, że w swojej placówce duży nacisk kładą na integrację. Raz po raz pokazywali, że różnice pomiędzy osobami pełnosprawnymi i tymi, które borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, nigdy nie powinny być przeszkodą we wspólnej zabawie, ale okazją do uczenia się od siebie nawzajem. Tak było i tym razem.

Dzieci z klasy IIA SP nr 5 wraz z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego połączyli siły i wspólnie wzięli udział w projekcie „Bezpieczna+”, którego celem było m.in. zwiększanie otwartości placówek na współpracę z otoczeniem, a także kształtowanie wśród uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy.  W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 w jego ramach uczniowie uczestniczyli w projekcie Przebiegającym pod hasłem „Tanecznym krokiem w integrację”

- W ramach współpracy, na terenie SOSW, odbył się cykl warsztatów integrujących dzieci niepełnosprawne z pełnosprawnymi. Nasza szkoła, która posiada wieloletnia praktykę w integracji uczniów, z przyjemnością przyjęła zaproszenie do udziału w jakże ważnym dla nas programie – przyznają pracownicy SP 5.

W ramach wspomnianego projektu uczniowie wspólnie uczestniczyli m.in. w warsztatach „Ruch – Gest – Kolor - Słowo”, bawili się razem podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, a także musieli wykazać się zdolnościami kulinarnymi przy pieczeniu pierniczków podczas spotkania mikołajkowego. Teraz przyszedł czas na podsumowanie pierwszego semestru wspólnej zabawy i integracji. Tym samym pedagodzy podzielili się krótkim filmikiem obrazującym, jak przebiegała współpraca pomiędzy placówkami.

Tekst:Marzena Góra