Teleopieka dla mieszkańców Szczecinka

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.11.2021 / Komentarze
Pod opieką centrum monitoringu znajdzie się 90 seniorów

Miasto poszukuje firmy, która zapewni wsparcie dla seniorów w ramach całodobowej Teleopieki domowej. Będzie ono realizowane za pośrednictwem centrum monitoringu w miejscu ich zamieszkania przez cały 2022 rok.

Realizacja usługi Teleopieki dotyczy osób, które złożą odpowiedni wniosek i będą zakwalifikowane do tego rodzaju usługi. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności świadczenia usługi Teleopieki domowej, polegającej na sprawowaniu przez centrum monitoringu całodobowej (24h) opieki domowej dla 90 mieszkańców Miasta Szczecinek w grupie 70+ (a w uzasadnionych przypadkach 60+), w miejscu ich zamieszkania.

Decyzję w sprawie realizacji projektu podjęła Rada Miasta. Jak wówczas zapewnił burmistrz Daniel Rak, usługa będzie finansowana w 100 proc. przez samorząd.   

- Teleopieka będzie polegała na tym, że osoby potrzebujące, samotne i wymagające tego typu zabezpieczenia otrzymają do dyspozycji specjalną opaskę z przyciskiem alarmowym. Po jej uruchomieniu połączy się ona z ośrodkiem, a dyspozytor podejmie dalsze działania w celu skontaktowania się z taką osobą i w razie konieczności wyśle do niej pomoc - mówi D. Rak.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk