Telewizja Polska zachęca do zakochania się w Szczecinku

Miasto z Wizją / 10.03.2020 / Komentarze
Dziennikarz Tomasz Bednarek gościł nad Trzesieckiem i opowiedział widzom o naszym mieście

W niedzielny (8 marca) poranek Szczecinek pojawił się na antenie TVP1. Nasze miasto stało się bohaterem kolejnego odcinka programu „Zakochaj się w Polsce”, w którym prowadzący Tomasz Bednarek odwiedza najciekawsze i najbardziej urokliwe miejsca w naszym kraju i pokazując je szerszej publiczności. Tym razem gościł on właśnie nad Trzesieckiem.

W trakcie emisji ponad 20-minutowego programu widzowie mogli m.in. poznać przeszłość, początki i dzieje Szczecinka, o których opowiedział dyrektor Muzeum Regionalnego Ireneusz Markanicz. Ekipa telewizyjna odwiedziła również trzesiecki bunkier. Jego historię przybliżył z kolei Krzysztof Kucharski, kustosz Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza w Szczecinku. Oczywiście nie mogło zabraknąć także wzmianki o naszej największej turystycznej atrakcji, jaką bez wątpienia jest jezioro i znajdujące się na nim lub w pobliżu atrakcje. O tych opowiedział Szymon Bibik, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Widzowie programu wybrali się wraz z prowadzącym na zwiedzanie miasta. Tomasz Bednarek zajrzał m.in. na Plac Wolności, odwiedził Zamek Książąt Pomorskich, miejski park, bunkier, wieżę Bismarcka, plażę wojską, wyciąg do nart wodnych oraz RCEEiRJ. Ci, którzy przegapili niedzielna emisję programu, mogą go obejrzeć TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra