Trwa zbiórka na nowy mural

Miasto z Wizją / 13.02.2018 / Komentarze
To kontynuacja akcji zapoczątkowanej w 2017 roku. Środki mają sfinansować dzieło Dariusza Milińskiego

W połowie minionego roku ruszyła internetowa zbiórka funduszy na realizację kolejnego muralu mającego pojawić się w przestrzeni miejskiej – tym razem znanego malarza Dariusza Milińskiego. Przypomnijmy. W 2014 roku na elewacji budynku znajdującego się przy ul. Boh. Warszawy powstał pierwszy w Szczecinku mural, upamiętniający II edycję Szczecineckiego Art Pikniku. Rok później, 19 lipca przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyło się oficjalne odsłonięcie kolejnego muralu, tym razem projektu polskiego malarza Tomasza Sętowskiego. Kilkunastometrowy obraz przedstawiający „Strażnika miasta” to pamiątka po III edycji wspomnianej imprezy.

Z kolei dzieło Dariusza Milińskiego miało powstać z okazji odbywającej się w 2017 roku V edycji Art Pikniku. Jednak z powodu zbyt małej ilości uzbieranych środków, pomysł ten nie doczekał się realizacji. Nie oznacza to jednak, że mural nie powstanie. Jak wówczas zapowiadali inicjatorzy zbiórki, będzie ona kontynuowana, a – kiedy uda się zebrać wystarczającą sumę – zostanie ona przeznaczona na mural mający powstać przy okazji kolejnego Art Pikniku. Tak też się stało.

Na internetowym portalu zrzutka.pl trwa akcja zbiórki funduszy na pokrycie kosztów związanych z powstaniem w naszym mieście muralu autorstwa Dariusza Milińskiego. Wsparło ją dotychczas 67 osób. Każdy, kto chciałby przyczynić się do jego powstania, może to uczynić przekazując dobrowolny datek na ten cel. Dodajmy, że jak zapowiadają inicjatorzy akcji, wśród darczyńców rozlosowane zostaną upominki.

Chcąc wesprzeć tę inicjatywę oraz dołożyć swoją „cegiełkę” do powstania w Szczecinku kolejnego muralu, warto odwiedzić stronę https://zrzutka.pl/fv9a3e

Tekst: Marzena Góra