Trzy konkursy burmistrza za 140 tys. zł

Miasto z Wizją / 20.02.2018 / Komentarze
Na rzecz ludzi starszych, organizację imprez kulturalnych oraz na dystrybucję żywności dla osób potrzebujących

Komisja konkursowa powołana przez burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa rozstrzygnęła trzy konkursy. Pierwszy dotyczył organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ekologii i ochrony zwierząt, ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych.

Drugi skierowany był na rzecz ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych w zakresie: ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku emerytalnym.

Z kolei trzeci dot. dystrybucji artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Miasta Szczecinek.

Pierwszy z projektów mógł liczyć na wsparcie kwotą 40 tys. zł. Z kolei na realizację drugiego z projektów burmistrz przeznaczył kwotę 80 tys. zł, a trzeciego - 20 tys. zł. Łącznie 140 tys. zł. Takie kwoty zostały zapisane w tegorocznym budżecie miasta.

Kto otrzymał wsparcie finansowe? Otóż w pierwszym z konkursów:

Warszawska Fundacja Edukacji Artystycznej na organizację Letniego Kursu Muzycznego dla mieszkańców Szczecinka - 22,5 tys. zł oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe na zadania: English Talent Contest - 2,2 tys. i imprezę II Filmowe Echa - 8,4 tys. zł.

Beneficjenci drugiego z konkursów to: Fundacja „Przyjaciele Języka Migowego” na imprezę Rozmigany Szczecinek 2018 - 16 tys. zł, Stowarzyszenie Amazonek na projekt Warsztaty terapii Simontonowskiej. Konferencja w 20. rocznicę powstania stowarzyszenia pt. „Amazonka kobieta z przyszłością” - 13,5 tys. zł, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet na projekt " Integracja międzypokoleniowa „Jesteśmy Razem” - 1 tys. zł, UKS Victoria na projekt " DAJ MI SZANSĘ - organizacja zajęć usprawniających oraz rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i ruchowo - 4 tys. zł, Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski na projekt Prowadzenie na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku zrzeszonych w Kole PZN Szczecinek pn. „Odnaleźć właściwą drogę” - 1,5 tys. zł, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinku - 14 tys. zł, Szczecineckie Towarzystwo Pływackie „Masters” na imprezę X Zawody Pływackie w kategorii Masters - Szczecinek 2018 w ramach Pucharu Polski - 3,8 tys. zł, Stowarzyszenie „ATUT” na Jarmark Osób Niepełnosprawnych - 2,7 tys. zł, Fundacja Przystań" na projekt Aktywny Senior - 10,5 tys. zł oraz Trenujmy Razem - 10 tys. zł, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków na Program pomocy ludziom chorym na cukrzycę - 1 tys. zł oraz Hospicjum Domowe im. św. Franciszka z Asyżu na projekt "Hospicjum to też życie - Pola Nadziei 2018 - 2 tys. zł.

Z kolei konkurs na dystrybucję artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Miasta Szczecinek wygrała Szczecinecka Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych. Kwota wsparcia w konkursie to 20 tys. zł.