Tydzień Straży Miejskiej - 146 interwencji

Miasto z Wizją / 19.12.2016 / Komentarze
Bezdomni, auto na lampie, pijani leżący na ulicy

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 146 interwencji w stosunku do 112 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 22 zdarzenia, z czego w 17 przypadkach interwencję podjęły nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek 12.12) przed godz. 15 dyżurny otrzymał wezwanie do mężczyzny, który miał leżeć na ul. Rzemieślniczej przy stołach do handlu. Na miejscu zdarzenia strażnicy znaleźli rozebranego do pasa mężczyznę. Obudzony nie był w stanie stać o własnych siłach. Został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

Kilkanaście minut później operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na rondzie im. M. T. Golińskiego rowerzystę jadącego od strony ul. 1 Maja (prawidłowo wjechał na rondo). W momencie, kiedy chciał zjechać z ronda został potrącony przez samochód.

- Strażnicy okryli mężczyznę kocem termicznym, wezwali zespół ratunkowy oraz policję a następnie zabezpieczyli ruch drogowy. Zespół ratunkowy zabrał poszkodowanego do szpitala - dodaje G. Grondys.

Tego samego dnia około godz. 22.30 strażnicy skontrolowali pięć obiektów, w których przebywają bezdomni - obiekty przy ul: Wodociągowej 6 – przebywał 1 bezdomny, opuszczony barak na ul: Kolejowej – przebywał jeden bezdomny, dworzec PKP – przebywał jeden bezdomny, opuszczone pomieszczenia na ul: Sikorskiego - przebywało 4 bezdomnych oraz namiot przy ul. Łukasiewicza, w którym przebywał 1 bezdomny. Legitymowani odmówili przyjęcia pomocy.

- Apeluję do Czytelników "Miasta z Wizją" o przekazywanie nam informacji o miejscach gdzie przebywają osoby bezdomne. Będziemy kontrolować te miejsca i proponować bezdomnym pomoc - zapewnia komendant.

We wtorek (13.12) około godz. 18.30 strażnicy interweniowali w sprawie upojonego alkoholem mężczyzny, który leżał na trawniku przy ul. 28 Lutego. Strażników wezwała jego matka i poprosiła o pomoc w doprowadzeniu go do mieszkania, co tez strażnicy uczynili.

W piątek (16.12) przed godz. 23 strażnicy skontrolowali pięć obiektów, w których przebywają bezdomni. Wylegitymowano 7 osób.

W sobotę (17.12) przed godz. 5 operator kamer monitoringu na ul. Wyszyńskiego przy parkingu sklepu "Ogród" zauważył pojazd marki Nissan, który uderzył w lampę drogową. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol, który stwierdził kolizję. Interwencja zgodnie z kompetencjami została przekazana Policji.

Tego samego dnia około godz. 15.30 dyżurny SM został poinformowany o zanieczyszczeniu kanału na ul. Kwiatowej. Patrol, który udał się na miejsce stwierdził zanieczyszczenie kanału substancją koloru zielonego. Po wykonaniu dokumentacji o powyższym fakcie powiadomiono Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego UM (niegroźna substancja dla środowiska wprowadzona do sieci przez MEC - dop. red.).

Tuż po godz. 17 strażnicy patrolując ulicę Szafera ujawnili zniszczony znak drogowy.

Około godz. 14.30 na Placu Kamińskiego strażnicy znaleźli telefon komórkowy. Ustalili właściciela zwrócili zagubiony przedmiot.

W dniach 16-18.12 strażnicy zabezpieczali bezpieczeństwo oraz prowadzili akcję edukacyjną połączoną z rozdawaniem elementów odblaskowych podczas Jarmarku Świątecznego organizowanego przed ratuszem.

Wojewoda Zachodniopomorski wzorem lat ubiegłych wydał Rozporządzenie Porządkowe nr 1/2016 w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego w okresie od 21 grudnia 2016 do 4 stycznia 2017 r. Osoby, które będą używać w tych dniach środków pirotechnicznych narażają się na odpowiedzialność tak jak za wykroczenia określone w kodeksie wykroczeń - kończy G. Grondys.

Foto galeria: Straż Miejska w Szczecinku