Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.09.2020 / Komentarze
105 interwencji, 17 zdarzeń z monitoringu wizyjnego. Alkohol wciąż "w modzie"

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 105 interwencji. Jak powiedział nam komendant Grzegorz Grondys, operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 17 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 63 interwencje. Dwie osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania, 10 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Ponadto strażnicy zastosowali blokady na koła 4 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 3 pojazdów.

W poniedziałek (7.09) przed godz. 20 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie
o mężczyźnie leżącym na ul. Winnicznej. Po przyjeździe na miejsce patrol zlokalizował go w krzakach pomiędzy ul. Winniczna i Bagienna. Mężczyzna był upojony alkoholem do nieprzytomności. Po ustaleniu jego danych, strażnicy powiadomili jego żonę a następnie wraz z żoną doprowadzili go do miejsca zamieszkania.

We wtorek (8.09) około godz. 16.30 strażnicy podejmowali interwencję na terenie ogrodów działkowych przy ul. Szymanowskiego, gdzie dwóch bezdomnych zajęło sobie jedną z altanek i tam nocowali. Na prośbę prezesa tych ogrodów bezdomni zostali usunięci.

W środę (9.09) po godz. 22 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul. Pileckiego, gdzie zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy mężczyźnie leżącemu w klatce schodowej. Na miejscu ratownicy wskazali siedzącego przed budynkiem mężczyznę. Był on upojony alkoholem, miał ranę w okolicy lewego łuku brwiowego. Mężczyznę strażnicy doprowadzili do miejsca zamieszkania.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk