Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.02.2018 / Komentarze
Samochód na słupkach i nocny dystrybutor reklamy pożyczkowej

W ubiegłym tygodniu strażnicy podjęli 128 interwencji w stosunku do 99 osób.

- 65 interwencji zgłosili nam mieszkańcy Szczecinka. Za pomocą kamer monitoringu operatorzy ujawnili 20 zdarzeń, z czego w 15 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole. Pozostałe zostały przekazane do załatwienia innym instytucjom - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (5.02) około godz. 20 dyżurny odebrał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ziemi przy ul. Kopernika. Na miejscu zastano kompletnie upojonego alkoholem mężczyznę, który nie był w stanie powiedzieć słowa ani stać o własnych siłach. Na podstawie dowodu osobistego, który posiadał przy sobie, ustalono jego adres. Mężczyznę doprowadzono do miejsca zamieszkania jednak z uwagi na jego stan nie można było zostawić go w mieszkaniu samego.

- Strażnicy przewieźli mężczyznę do szpitala gdzie po dłuższych pertraktacjach został pozostawiony - mówi G. Grondys. - Jednak by wyjąć go z radiowozu, z uwagi na jego stan, musieli pomóc policjanci. Razem z policjantami strażnicy wytaszczyli go z radiowozu, posadzili na wózku i tak zawieźli na odział ratunkowy.

W środę (7.02) po godz. 12 dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie
o uszkodzeniu słupków oddzielających ścieżkę rowerową od pasa jezdni na ul. Brzegowej. Na miejscu strażnicy zastali samochód firmy kurierskiej, który zawisł na tych słupkach. Mieszkańcy pobliskich domów pomogli naciąć te słupki, aby samochód mógł z nich zjechać. W związku z tym, że kierujący spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym interwencję przekazano Policji.

Tego samego dnia przed godz. 21.30 strażnicy dozorując ul. Warcisława IV zauważyli duże zadymienie a następnie kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z komina jednej z posesji. Powiadomili właściciela mieszkania i wezwali Straż Pożarną. Strażnicy skontrolowali również przydomową kotłownię, ale nie stwierdzono spalania w niej rzeczy zabronionych.

W czwartek (8.02) około godz. 20 patrol interweniował placówce wychowawczej, gdzie nieletnia wychowanka przebywała pod wpływem alkoholu. Została pozostawiona pod opieką wychowawców placówki.

W piątek (9.02) tuż po godz. 23 na ul. 1 Maja operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę rozklejającego ulotki na lampach oświetleniowych, skrzynkach energetycznych oraz znakach drogowych. Były to ulotki o możliwości uzyskania szybkich pożyczek.

 - Ulotki zdążył porozwieszać na ul. Polnej i Mierosławskiego. Mężczyzna został wylegitymowany a następnym krokiem będzie skierowanie na niego wniosku o ukaranie - mówi komendant.

- Pomimo wylegitymowania oraz pouczenia o sporządzeniu wniosku o ukaranie mężczyznę ponownie ujęto na tym procederze około godz. 2.30  na ul. Jana Pawła II. Tym razem również zostanie skierowany na niego wniosek o ukaranie.

Tego samego dnia po godz. 15 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który na Plaży Wojskowej publicznie masturbował się… za pomocą pompki podciśnieniowej. Mężczyzna został przez strażników ukarany mandatem karnym za wykroczenie polegające na nieobyczajnym wybryku.

W niedzielę (10.02) po godz. 14 patrol podjął interwencję wobec grupy młodych mężczyzn, którzy zakłócali porządek publiczny w okolicy sklepu Tesco. Wylegitymowano czterech mężczyzn, z których dwóch podczas interwencji szarpało się między sobą oraz dalej zakłócał porządek publiczny. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

- W ostatnim tygodniu kontynuowane były czynności związane z obligowaniem właścicieli czy zarządców nieruchomości do ich sprzątania - mówi G. Grondys.

- W schronisku dla zwierząt zostały umieszczone 4 psy. Strażnicy pomogli też uruchomić 16 samochodów oraz zabezpieczali imprezę "Zimowy Cross Bociana" w Czarnoborze.

Opracowanie raportu i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto galeria: Straż Miejska w Szczecinku