Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.03.2018 / Komentarze
Spadające dachówki, amatorzy piwa "pod chmurką" i roztargniony kierowca

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 117 interwencji w stosunku do 86 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu operatorzy ujawnili 28 zdarzeń, z czego w 28 przypadkach interwencje podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" Jolanta Siemaszko, zastępca komendanta SM

W sobotę (10.03) przed godz. 12 do dyżurnego wpłynęła informacja, że przy ul. Bugno leży padła sarna. Strażnicy udali się we wskazane miejsce i znaleźli tam sarnę prawdopodobnie zagryzioną przez zwierzęta. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii.

Tego samego dnia około godz. 16.30 strażnicy przyjęli zgłoszenie, że na ul. Szkolnej z jednego z budynków dachówki spadają na jezdnię. Patrol, którzy udali się pod wskazany adres, zastał budynek w złym stanie technicznym. Wspólnie z pracownikami PWiK zabezpieczono teren taśmą ostrzegawczą oraz powiadomiono Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W niedziele (11.03) około godz. 9.40 operator monitoringu miejskiego zauważył dwie osoby pijące alkohol w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika. Na miejscu zdarzenia interweniował patrol.

Tego samego dnia przed godz. 19 strażnicy dozorując ul. Kościuszki zauważyli, jak kierujący pojazdem marki Suzuki stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w pylon drogowy znajdujący się na wysokości SP4. Kierowca został wylegitymowany przez strażników, na miejsce wezwano patrol policji, który przejął dalsze czynności.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk