Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 08.06.2021 / Komentarze
W ogniu torf, komin i odzież. Problem z pszczołami i osami

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 11 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 3 pożarów.

W Trzcinnie palił się torf. Z kolei na posesji w Gałowie zapaliła się sadza w przewodzie kominowym, a w Szczecinku przy ul. Kopernika ogień strawił odzież.

Strażacy usuwali też plamę substancji ropopochodnej z jezdni ul. Pilskiej w Szczecinku, podejmowali rój os z budynku mieszkalnego w Barwicach, usuwali drzewa blokujące drogę w Białym Dworze, monitorowali skład powietrza na zawartość tlenku węgla (Szczecinek, ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego oraz w Bornem Sulinowie przy ul. Bolesława Chrobrego), usuwali skutki zderzenia samochodu dostawczego z osobowym w Białym Dworze (pojazdami podróżowały cztery osoby i pies, wszystkie osoby zabrane do szpitala na dalsze badania), usuwali skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych (Szczecinek, ul. Wiśniowa), otworzyli mieszkanie i udzielili lokatorowi pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki ZRM (Szczecinek, ul. Chełmińska) oraz usuwali rój pszczół. Żądlące owady osiadły na budynku mieszkalnym przy ul. Karlińskiej w Szczecinku.   

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.