Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.05.2018 / Komentarze
W ogniu nieużytki, śmietnik i maszyna leśna

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 6 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 4 pożarów.

W poniedziałek (7.05) strażacy usuwali skutki kolizji drogowej na DW 171 w Barwicach. Z kolei dzień później - wtorek (8.05) sprawdzali powietrze na ewentualna zawartość tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Koszalińskiej oraz gasili palące się nieużytki w Łącznie.

W środę (9.05) JRG interweniowała w lesie koło Bornego Sulinowa. W ogniu stanęła tam maszyna leśna. Strażacy usuwali też skutki kolizji (wypadek motocyklisty) na ul. Kolejowej w Bornem Sulinowie.

W piątek (11.05) do kolizji dwóch samochodów doszło na drodze krajowej nr 20 w Sitnie. Strażacy interweniowali też w Wierzchowie, gdzie paliły się odpady komunalne.

W sobotę (12.05) w ogniu stanął śmietnik w Grzmiącej. Strażacy pomogli też policjantom w dostaniu się do mieszkania przy ul. Polnej.

Z kolei w niedzielę (13.05) JRG usuwała skutki kolizji dwóch pojazdów. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 20 w Przyjezierzu.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk