Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.07.2018 / Komentarze
W ogniu trawy, śmietniki i baloty słomy

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 10 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 10 pożarów.

W poniedziałek (2.07) strażacy podjęli gniazdo os. Żądlące owady osiedliły się w Bornem Sulinowie. Likwidowali też plamę oleju na jezdni ul. Kaszubskiej.

W środę (3.07) JRG likwidowała skutki wypadku na drodze Wielawino - Krosino oraz na ul. Dworcowej w Białym Berze. Strażacy pospieszyli też z pomocą młodemu bocianowi, który wypadł z gniazda.

W czwartek (5.07) strażacy likwidowali skutki wypadku na drodze krajowej nr 20 w Darskowie oraz w Gwdzie Wielkiej.

Z kolei w sobotę (7.07) JRG likwidowała skutki wypadku na DK20 w Piławie oraz podejmowała gniazdo os z posesji przy ul. Sosnowej w Bornem Sulinowie.

W niedzielę (8.070 strażacy pospieszyli z pomocą ofiarom tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na DK11. Więcej o tym zdarzeniu piszemy w artykule:

https://miastozwizja.pl/tydzien-szczecineckiej-policji-44

W ubiegłym tygodniu Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza brała udział w akcji gaszenia 10 pożarów.

We wtorek (3.07) strażacy do akcji wyjeżdżali czterokrotnie. Trzykrotnie płonęły trawy za osiedlem Zachód. Do pożaru traw doszło też w Bornem Sulinowie.

W środę (4.07) strażacy gasili palące się siano na posesji w Knykach, śmietnik przy ul. Kościuszki i baloty słomy w Barwicach.

W czwartek (5.07) do pożaru śmietnika doszło w Lubogoszczy. Palił się też śmietnik zlokalizowany przy ul. Bohaterów Warszawy w Szczecinku. Strażacy otrzymali także alarm o palących się wrzosowiskach koło Bornego Sulinowa. Na szczęście okazało się, że przyczyną zadymienia było niedogaszone ognisko.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk