Tydzień szczecineckiej Policji

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.06.2018 / Komentarze
Pijany pirat drogowy pod ciężarówką, rozrywkowy motorowerzysta i miłośnik amfetaminy

W ubiegłym tygodniu na ul. Narutowicza w Szczecinku doszło do wypadku drogowego.

- Kierujący Audi 45-letni mieszkaniec Szczecinka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu ciężarowego. Doszło do zderzenia - mówi "Miastu z Wizją" sierż. Ewa Żaglewska, oficer prasowy szczecineckiej Policji.

- Kierowca Audi został zakleszczony w swoim pojeździe. Po wydobyciu go z pułapki okazało się, że poza ogólnymi potłuczeniami nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci przebadali go też na zawartość alkoholu. Mężczyzna był pijany, dmuchnął w alkomat blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Oprócz pijanego pirata na ul. Narutowicza policjanci zatrzymali też 4 innych nietrzeźwych kierujących. Najwięcej alkoholu w wydychanym powietrzu "zaprezentował" 24-letni mieszkaniec Bornego Sulinowa, który przemierzał motorowerem pobliską miejscowość. Wynik badania alkomatem - 1,5 promila.

- Mężczyzna stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu po pijanemu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat - mówi E. Żaglewska.

W ubiegłym tygodniu policjanci odnotowali jedno przestępstwo narkotykowe. W czasie interwencji na jednym ze szczecineckich osiedli zatrzymali 23-letniego awanturującego się mieszkańca Szczecinka. Znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem. Okazało się, że to amfetamina.

- Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Za posiadanie substancji niedozwolonych grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat - kończy sierż. E. Żaglewska.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk