Uczniowie po feriach zasiedli w szkolnych ławkach

Miasto z Wizją / 21.01.2021 / Komentarze
Dyrektor KCUW Tomasz Czuk: Frekwencja jest praktycznie stuprocentowa, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dotąd nie stwierdziliśmy żadnych nowych przypadków zachorowań

W poniedziałek do normalnego trybu zajęć szkolnych powrócili uczniowie podstawówek. Jednak nie wszyscy. W szkolnych ławkach ponownie wspólnie zasiadły dzieci uczęszczające do klas I-III. Pozostali uczniowie szkół podstawowych wciąż pozostają w zdalnym trybie nauczania. Oczywiście powrót najmłodszych dzieci do szkół odbywa się w reżimie sanitarnym. Specjalne wytyczne zostały opracowane przez Ministerstwo Edukacji wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Jak sytuacja wygląda obecnie w szczecineckich podstawówkach?

- Wszystkie szkoły prowadza zajęcia w tym trybie ustalonym przez Ministerstwo Edukacji – mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. - Klasy I-III przychodzą do szkoły. Jak dotychczas nie stwierdziliśmy żadnych nowych przypadków zachorowań. Nauczyciele prowadza lekcje, zachowując oczywiście wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, które wynikają z wytycznych GiS, Ministerstwa Zdrowia i MEN.

- Frekwencja jest praktycznie stuprocentowa, zarówno jeśli chodzi o uczniów, jak i o nauczycieli. Nie mamy żadnych informacji, które mogłyby niepokoić jeśli chodzi o kwestię frekwencji. Myślę ze i dzieci i rodzice już są spragnieni powrotu normalnego nauczania. Czekamy do końca stycznia na dalsze decyzje MEN. A mówi się o tym, że bardzo możliwe, jeżeli sytuacja się ustabilizuje, to można spodziewać się że w litym do szkoły wrócą klasy ósme. Ale o jest wszystko w trybie przypuszczającym oczywiście. Nie mamy żadnej gwarancji że tak będzie – dodaje nasz rozmówca.

Uczniowie klas I-III odbywają lekcje w szkołach w tzw. „bańkach”. Oznacza to, że każda z klas jest odseparowana od pozostałych i się ze sobą nie spotykają. Również nauczyciele nie odbywają wspólnych spotkań. Ponadto każda klasa ma przebywać w wyznaczonej i stałej Sali, a do każdej grupy mają być przyporządkowani ci sami, stali nauczyciele. /zr/