Uczniowie SLO z sukcesami na olimpiadach przedmiotowych

Miasto z Wizją / 27.01.2017 / Komentarze
Teraz powalczą w kolejnych etapach m.in. w Szczecinie i w Poznaniu

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSS STO mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Tym razem troje z nich wykazało się znakomitą wiedzą podczas tegorocznych olimpiad przedmiotowych.

Uczennica klasy II Anna Bloem, podopieczna prof. Jolanty Sierpińskiej, wywalczyła awans do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. Przed nią jeszcze kolejne eliminacje, które odbędą się w połowie lutego w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

- Z kolei Filip Aleksandrowicz i Antoni Małecki (także z kl. II SLO), podopieczni prof. Bernarda Kowalczyka, z powodzeniem przeszli etap szkolny 41 Olimpiady Języka Angielskiego i wystartowali w dalszych eliminacjach. – informuje dyrekcja placówki. -  Uczestniczyli oni w  etapie pisemnym w Szczecinie, zaś w kolejne szranki, podczas etapu ustnego w Poznaniu, stanął Filip Aleksandrowicz, jako jedyny reprezentant naszego miasta spośród około 40 uczniów z trzech województw.

Przed nimi jeszcze kolejne eliminacje, a tym samym okazje do wykazania się swoją wiedzą i osiągniecia sukcesów. Wkrótce poznamy wyniki kolejnych zmagań uczniów SLO.

Tekst: Marzena Góra
Foto: ZSS STO