Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w tenisie stołowym

Miasto z Wizją / 04.12.2016 / Komentarze
Młodzi zawodnicy w „Ślusarni” walczyli o mistrzowski tytuł

W szczecineckiej „Ślusarni” kolejny raz spotkali się młodzi tenisiści, aby przez kilka godzin rywalizować o mistrzowski tytuł. Okazją do sprawdzenia swoich umiejętności były Mistrzostwa Szkół Podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Na wspólne sportowe emocje uczniów zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego – organizator imprezy, natomiast nad prawidłowym jej przebiegiem czuwał sędzia główny Andrzej Krawczyk.

W zawodach udział wzięło trzynaście drużyn. Po zaciętej walce wśród dziewcząt najlepsze okazały się Hanna Brusiło i Wiktoria Kopernatzka z SP 1, II miejsce zajęły Sandra Kołomyjczak i Paulina Farynowska z SP 6, a III miejsce zdobyły ich szkolne koleżanki - Wiktoria Funkiendorf i Ania Siegert. Wśród chłopców zwyciężyli Gabryś Łosiewicz i Michał Bielas również z SP 6. II miejsce zajęli Dominik Popławski i Kacper Waligóra oraz Klaudiusz Milczarek (SP 6), natomiast III miejsce wywalczyli Kuba Krysiak i Dawid Klonowski (SP 6). Dodajmy, że zwycięskie drużyny już dziś (7.12) zaprezentują swoje umiejętności podczas mistrzostw na szczeblu powiatowym.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Józef Szpakowski