Uczniowie z SP 5 gościli w Buxtehude

Miasto z Wizją / 03.10.2017 / Komentarze
Wycieczka odbyła się ramach wymiany międzyszkolnej

W minionym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w wymianie pomiędzy placówkami ZS im. Jana III Sobieskiego i Hauptschule Sued w Buxtehude, przebiegającej pod hasłem „Przełamanie granic – integracja polsko–niemiecka”. W przedsięwzięciu tym wzięło udział trzynaścioro uczniów oraz ich opiekunowie: Elżbieta Sobolewska i Dorota Wilkanowska.

- Nasi  uczniowie mieli okazję poznać szkolne życie swoich niemieckich kolegów, którzy odwiedzili ich w maju br. Uczestniczyli w zorganizowanych dla nich warsztatach szkolnych oraz lekcji techniki, sztuki i sportu. Wspólnie z niemieckimi uczniami wzięli także udział w wycieczce do Hamburga informuje Elżbieta Sobolewska, koordynator wymiany. - Podczas pobytu nasza młodzież poznawała również życie codzienne swoich niemieckich przyjaciół, spędzając z nimi czas także po zajęciach. Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 5 doskonalili swoje umiejętności językowe.

- Pierwsza wizyta uczniów Szkoły Podstawowej  nr 5 w Szczecinku  wraz z nauczycielami w szkole w Buxtehude minęła bardzo szybko. Życzliwa atmosfera, dobra zabawa i humor nie opuszczały wszystkich uczestników wymiany do samego końca. Program zrealizowany został w 100%, a nawiązane nowe kontakty i znajomości z pewnością w przyszłości zaowocują. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd uczniów z Buxtehude do Polski, który zaplanowany jest w maju przyszłego roku.

Jak dodaje koordynatorka projektu, realizacja polsko-niemieckiej wymiany  możliwa była dzięki wsparciu finansowanemu, jakie otrzymuje SP nr 5  w Szczecinku z  Polsko–Niemieckiej Wymiany Młodzieży udzielanej za pośrednictwem Euroregionu Pomerania.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Elżbieta Sobolewska