Ulica Staszica zamknięta od 2 listopada

Miasto z Wizją / 02.11.2016 / Komentarze
Zobacz, którędy będzie wiódł objazd dla zmotoryzowanych i alternatywna ścieżka dla pieszych mieszkańców

Jak informowaliśmy zaledwie kilka dni temu, nastąpiło kilka istotnych zmian związanych z rozpoczęciem drugiego etapu przebudowy ul. Staszica. Wkrótce ulica ta zostanie zamknięta dla ruchu pieszych. Nie przejadą nią również samochody. Jednak z pewnością dobrą wiadomością dla wszystkich mieszkańców Świątek jest fakt, że utrudnienia te potrwają nie trzy tygodnie, jak początkowo zakładano, ale zaledwie tydzień.

Z kolei wstępna propozycja organizacji alternatywnej trasy dla pieszych zakładała, że będzie ona wiodła przez wzgórze Marientron. Jednak kapryśna pogoda, częste opady deszczu, a co za tym idzie błotniste i zwyczajnie niebezpieczne podłoże na wzniesieniu, mogłoby stwarzać zagrożenie dla osób poruszających się tą ścieżką. Dlatego też ostatecznie ruch pieszych ma się odbywać ul. Różaną do ścieżki rowerowej wzdłuż jeziora i wyjściem przy Lipowym Potoku. Nieco „naokoło” będą mieli także kierowcy, którzy będą zmuszeni korzystać z wyznaczonych objazdów - ul. Wilczkowską od strony Trzesieki i drogą gruntową od drogi gminnej Jelenino - Mosina.

Wiadomo już, że wspomniana zmiana organizacji ruchu zacznie obowiązywać w najbliższą środę, 2 listopada. Poniżej zamieszczamy mapki prezentujące wspomniane rozwiązania komunikacyjne na czas wyłączenia części ul. Staszica z użytku.

Tekst: Marzena Góra
Grafiki: Starostwo Powiatowe