Ulice Szczecinka w świątecznej odsłonie

Miasto z Wizją / 30.11.2016 / Komentarze
W różnych punktach miasta trwa montaż bożonarodzeniowych ozdób

Sklepowe witryny, reklamy telewizyjne czy wszechobecne mikołaje, renifery i choinki nieustannie przypominają nam o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Teraz spacerując miejskimi ulicami również możemy poczuć magię nadchodzących świąt. W ostatnich dniach w różnych punktach miasta rozpoczął się montaż pierwszych gwiazdkowych ozdób. W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierać się będzie na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Zostaną one uzupełnione jedynie zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki.

- Nie odnotowaliśmy większych strat w ozdobach świątecznych, które zostały wywieszone w minionym roku. Jeśli już się takie pojawiły, to wynikały z normalnego ich zużycia - mówi nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Jeśli chodzi o zakup dodatkowych ozdób ulicznych, to skupimy się tylko na wymienieniu tych już wyeksploatowanych. W sumie planujemy zakup 69 nowych ozdób na słupy. Ich montaż rozpoczął się 24 listopada i powinien zakończyć się najpóźniej 15 grudnia.

Wkrótce na terenie miasta tradycyjnie staną również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich - pojawia się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika. Z pewnością większość mieszkańców czeka na tę największą, która ustawiona zostanie w centrum miasta. Przypomnijmy, że w najbliższych dniach na placu Wolności stanie sztuczne świąteczne drzewko, wysokie na 8 metrów, które posłuży mieszkańcom również w kolejnych latach.

Tekst, foto: Marzena Góra