Uniwersytet Dzieci i Młodzieży zaprosił studentów

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 18.11.2023 / Komentarze
Inauguracja roku akademickiego w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Dzięki inicjatywie firmy Kronospan, która udostępnia infrastrukturę i przeznacza środki finansowe oraz zaangażowaniu pracowników firmy i wykładowców Uniwersytetu, projekt cały czas cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. Wykłady na uniwersytecie dziecięcym to doskonała okazja do spotkania z techniką, nauką i naukowcami, którzy w przystępny sposób, łącząc naukę z zabawą wprowadzają słuchaczy w świat nowoczesnych technologii.

Podczas inauguracji Uniwersytet przyjął pod swoje skrzydła 22 nowych studentów dając łączną liczbę blisko 200 małych studentów.

Wszyscy uczestnicy wykładu inauguracyjnego oprócz indeksów otrzymali również mini roboty do samodzielnego montażu.

Prezenty nawiązywały do tematu wykładu pt. „Pies robot…jak to możliwe?”. Wielką niespodzianką dla uczestników była prezentacja na temat psa-robota. Zachwycenie dzieci potwierdził grad pytań do prowadzącego na temat zmechanizowanego pupila.

Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu i z uwagi na wiek słuchaczy są podzielone na  dzieci (klasy I-V) i młodzież (klasy VI-VIII).

W tym roku dla małych studentów przygotowano szereg ciekawych tematów. Przykładowo, podczas następnego wykładu (25.11.2023) poznają tajemnice kosmosu.

Wszystkich chętnych na tegoroczne zajęcia zapraszamy do zapisów pod adresem https://rejestracja.kudim.tu.koszalin.pl/

Kronospan