Uroczystość w Zespole Szkół Technicznych

• Tv
Miasto z Wizją / 13.10.2017 / Komentarze
Ślubowanie uczniów klas pierwszych i prezenty od Kronospanu

Dziś (piątek 13.10) w Zespole Szkół Technicznych miała miejsce uroczystość. Dyrekcja szkoły i starsi uczniowie oficjalnie przywitali swoich kolegów - pierwszoklasistów. Ci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Dyrektor technicznej placów edukacyjnej Danuta Czajkowska życzyła najmłodszym uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Zapewniła jednocześnie, że szkoła zrobi wszystko, by mogli przyswajać wiedzę na jak najwyższym poziomie.

Uroczystość była też okazją do wręczenia prezentów uczniom pierwszej klasy o specjalności technik technologii drewna. Zgodnie z ubiegłorocznym porozumieniem szczecinecka firma Kronospan opiekuje się klasą i pomaga uczniom. Dziś pierwszoklasiści dotrzymali cenne upominki w postaci markowych tabletów. "Małe" komputery mają im pomóc w przyswajaniu wiedzy.

Głos zabrał członek zarządu Kronospan dyrektor Krzysztof Aleksandrowicz, który gorąco namawiał młodzież do zgłębiania wiedzy w kierunku obróbki drewna. Zapewnił też, że każdy przyszły technik technologii drewna, jak tylko wyrazi taką wolę, będzie mógł liczyć na zatrudnienie w ponad 50 zakładach Kronospanu rozsianych po całym świecie, m.in. w USA.

Uczniowie obdarowali swoich pedagogów symbolicznymi upominkami, a HR Manager Kronospanu Jakub Piniarski wręczył tablety. Otrzymało je 20 uczniów.

- To nasza piąta już klasa nad którymi sprawujemy patronat i opiekujemy się uczniami - mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospanu.

- W trzeciej klasie obróbki drewna mamy 5 uczniów. Z kolei w drugiej klasie uczy się ich 24, a w tegorocznej pierwszej klasie - 26. Od tego roku szkolnego opiekujemy sie również pierwszymi klasami o specjalności technik samochodowy. Łącznie w dwóch klasach wiedzę zgłębia 49 uczniów.

Niezwykle miłą uroczystość zwieńczyła prezentacja artystyczna szkolnego zespołu rozrywkowego.

Tekst, foto, video: Sławomir Włodarczyk

Montaż: Marzena Góra