Urodziny "Jesiotra" w sportowej rywalizacji

Miasto z Wizją / 07.07.2019 / Komentarze
70 lat szczecineckiego koła wędkarskiego. Zawody spinningowe z pulą nagród 10 tys. złotych

Koło Wędkarskie PZW „Jesiotr” w Szczecinku należy do najstarszych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym. Powstało w 1949 roku, a jego członkowie na początku lat 50. ubiegłego stulecia zakładali Okręg PZW w Koszalinie. Dziś "Jesiotr" to największe koło wędkarskie w koszalińskim okręgu PZW. Liczy ponad 1100 członków. Ma też mocną reprezentację w zarządzie okręgu.

Piękny jubileusz trzeba zacnie uczcić. Tym razem (na 60-lecie była biesiada) były to spinningowe zawody wędkarskie. Do sportowo-urodzinowej rywalizacji przystąpiło 54 wędkarzy. Emocji nie brakowało, a trzesieckie drapieżniki dzielnie stawiały czoła wędkarzom.

Po ponad 4-gordzinnej rywalizacji jubileuszowe zawody wygrał Przemysław Wolak, zdobywając 2300 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Hałuszka (1400 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Ziółkowski (590 pkt.).

Dalsze miejsca zajęli: Ryszard Wysocki, Jan Wysocki, Krzysztof Kamiński, Przemysław Kalinicz, Jacek Wasilewski, Ryszard Łukaszewicz, Krzysztof Kowalczyk, Krzysztof Cybul i Maciej Grela oraz Józef Liniewicz.

Komisja sędziowska pod przewodnictwem Marii Siebert sklasyfikowała łącznie 13 wędkarzy. Tylu ze znakomitej stawki udało się pokonać pełnowymiarowe ryby.

Później przyszedł czas na wręczenie pucharów i nagród. W obecności prezesa "Jesiotra" Andrzeja Pilzka i sędzi głównej zawodów Marii Siebert czynił to wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon. Nagrody wręczali też przedstawiciele miasta i powiatu.

Największą rybą zawodów był sandacz o długości 63 cm. Złowił go Paweł Hałuszka. Szczęśliwy łowca został uhonorowany przez organizatorów nagrodą w postaci silnika elektrycznego do łodzi.

Warto podkreślić, że zawody obserwowało trzech prezesów "Jesiotra". Oprócz obecnego - Andrzeja Pilzka, również byli - Edward Nowik i Marek Wieczorek.

Było dużo ciepłych słów, podziękowań i wspomnień. Nasi wędkarze zapewnili, że drugie 70 lat "Jesiotra" będzie równie owocne, co pierwsze.

Organizatorzy dzisiejszych jubileuszowych zawodów za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc przy organizacji wędkarskich zmagań. Oprócz szczecineckich samorządów i instytucji, byli to m.in.: WZ Eurocopert, Rox Spławiki, Sklep Wędkarski "Amur" oraz firma Kronospan.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk/Tomasz Kamyszek