W filmikach opowiada innym o Szczecinku

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.05.2018 / Komentarze
Tony Machalski od blisko 1,5 roku prowadzi kanał „The Foreign Citizen”

Mieszkańcom, którzy spędzili w Szczecinku całe życie lub dłuższą jego część, mijane niemal każdego dnia budynki czy miejsca dawno już spowszedniały i przestały zaprzątać naszą uwagę. Okazuje się jednak, że kiedy widzi się je po raz pierwszy, mogą zrobić na kimś wrażenie, a nawet zainteresować osoby mieszkającej po drugiej stronie globu.

Przekonuje nas o tym Tony Machalski, 34-letni Amerykanin pochodzący z Richmond w Wirginii, który kilka lat temu zamieszkał w Szczecinku. Od blisko 1,5 roku prowadzi on kanał „The Foreign Citizen” w popularnym serwisie YouTube, a także na fanpage’u na Facebooku. Wcześniej jego kanał mogliśmy znać po nazwą „Random Polish Facts”. 

- Na swoim kanale chcę opowiadać zarówno o samym mieście, najbliższej okolicy, jak i opisywać fakty o Polsce, o których mieszkańcy innych krajów mogą nie wiedzieć. W Stanach Zjednoczonych, Anglii czy Australii mieszka wielu ludzi, których przodkowie pochodzili z Polski i często interesują się tym, jak się tutaj żyje. Chciałbym opowiedzieć im o tym z mojej perspektywy, a także pokazać miejsce, w którym teraz żyję. Szczecinek jest naprawdę pięknym miastem i warto je pokazywać również poza granicami – powiedział nam Tony podczas nasze j rozmowy w styczniu 2017 roku, kiedy na jego kanale mogliśmy znaleźć dopiero dwa filmy.

Teraz jest ich znacznie więcej. Poszerzyło się również grono ich odbiorców. Niektóre produkcje opowiadające o Szczecinku  doczekały się dotychczas od kilku do kilkuset tysięcy wyświetleń. Dla przykładu film, w którym Tony opowiada o tym, co najbardziej zszokowało go po przeprowadzce do Polski, obejrzano prawie pół miliona razy.

Co jeszcze znajdziemy na kanale „The Foreign Citizen”? Przede wszystkim filmiki pokazujące ciekawe miejsca w naszym mieście, ale też opisy polskich tradycji, fakty o naszym kraju czy spostrzeżenia dotyczące kultury i polskiej kuchni. W swojej najnowszej produkcji Tony zaprasza nas na wycieczkę na wieżę Bismarcka oraz wieżę obserwacyjną na Świątkach.

Tekst: Marzena Góra