W Szczecinku jak w Nowym Orleanie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 27.07.2019 / Komentarze
Na deptaku jazz i zabytkowe samochody. Rozpoczął się V Dixie Rajd Old Mobile

To prawdziwa gratka dla miłośników dobrego jazzu, a także fanów motoryzacji, zwłaszcza w jej zabytkowej odsłonie.

Dziś (sobota 27.07) zespół jazzowy Dixie Band zaprosił mieszkańców Szczecinka na V edycję imprezy pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Tym samym kolejny już możemy przenieść się do lat 20-30 ubiegłego stulecia, aby spędzić czas wśród wyjątkowych, unikatowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle.

V Dixie Rajd Old Mobile rozpoczął się paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od CH Aria w kierunku muszli koncertowej.

- Nasza impreza to swoiste połączenie muzyki z okresu lat 20. i 30 minionego wieku z motoryzacją z tamtego okresu. Z okazji kolejnej edycji naszej imprezy do Szczecinka przyjechało kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów z całego kraju. Jestem przekonany, że dzięki naszej imprezie mieszkańcy Szczecinka odbędą niesamowitą podróż w czasie - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Prokopowicz, lider zespołu Dixie Band.

Wiekowe pojazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecinka. Ich właściciele cierpliwie odpowiadali na wiele pytań. Jedno było zawsze takie samo - czy to cacko jeździ?

Od siebie dodajmy, że wszystkie pojazdy zaprezentowane dziś koło Muszli Koncertowej przyjechały na miejsce galerii "o własnych siłach".

Poranne spotkanie na deptaku było zaledwie wstępem do trwających przez cały dzień wydarzeń odbywających się w ramach V Dixie Rajd Old Mobile.

Więcej na ten temat plus rozkład jazdy Dixie Rajd Old Mobile w artykule:

https://miastozwizja.pl/solidna-porcja-jazzu-i-zabytkowe-samochody

Sponsorem V Dixie Rajd Old Mobile jest firma Kronospan.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Wideo, montaż: M. Góra