W tajemniczym świecie Combat Aikido

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.03.2019 / Komentarze
Przyjdź na zajęcia i trenuj. Instruktorzy zapraszają

W Szczecinku coraz prężniej działa sekcja Combat Aikido. Zajęcia odbywają się w "małej sali na piętrze" w Szkole Podstawowej nr 1 przy Placu Wazów.

- Serdecznie zapraszamy. Nikt, kto do nas przyjdzie nie pożałuje - mówi "Miastu z Wizją" instruktor szczecineckiej sekcji sensei Ryszard Leśniewicz. 

Gościliśmy na zajęciach treningowych szczecineckich miłośników sztuk walki i samoobrony. Na matach ćwiczyli mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Również dzieci. Wszyscy po solidnej rozgrzewce zawzięcie trenowali techniki obronne pozwalające obezwładnić i pokonać agresywnego napastnika.

- Combat Aikido jest połączeniem wybranych najskuteczniejszych technik obronnych Aikido z elementami uderzeń bokserskich, walki wręcz, kopnięć, obchwytów, walki w parterze i obrony przed atakiem pałką jak i nożem - mówi "Miastu z Wizją" instruktor Krzysztof Cup.

- Stawiamy na nowoczesne Aikido, które w całościowy sposób dba o rozwój kondycji fizycznej, propaguje zdrowy tryby życia oraz przyczynia się do poznania elementów psychologii walki, niezbędnych podczas wystąpienia realnego niebezpieczeństwa

Jak podkreślił nasz rozmówca, Combat Aikido to nie tylko sztuka walki, to także sposób na kształtowanie własnego charakteru i osobowości. 

- W szczególności na zajęcia zapraszamy dzieci od 5 roku życia. Rodziców mogę zapewnić, że uczestnictwo w zajęciach przyczyni się do polepszenia sprawności fizycznej dzieci względem rówieśników - dodaje K. Cup.

- Na zajęciach pracujemy nad ich kondycją fizyczną oraz psychiczną, przez co nabierają, m.in. odporności na stres. Pomagamy również oderwać dzieci od komputerów i telefonów. To rzecz bezcenna. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą oraz doświadczeniem. Pierwsza lekcja jest zawsze darmowa.

Instruktorzy Combat Aikido zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na zajęcia sportowe sztuki walki i samoobrony. Treningi odbywają się we wtorki w godz. 18.30 - 20 (dorośli) oraz w czwartki w godz. 17.30-18.30 (dzieci) i w godz. 18.30-20.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk