Wędkarscy mistrzowie na Trzesiecku i Wilczkowie

• Tv
Miasto z Wizją / 13.01.2018 / Komentarze
W 2018 roku Mistrzostwa Okręgu PZW razy trzy, Savage Gear Trophy i "Wędkarze bez Barier"

Wśród wędkarzy z całej Polski panuje już mocno ugruntowana opinia, że jezioro Trzesiecko to super wędkarskie łowisko, a prowadzone od kilku lat intensywne zarybiania akwenu coraz częściej darzą taaaką rybą.

Nie ma się zatem co dziwić, że koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego coraz częściej docenia nasz miejski akwen.

W tym roku na Trzesiecku rozegrane zostaną Mistrzostwa Okręgu PZW w trzech dyscyplinach: wędkarstwie podlodowym (również na Wilczkowie), spinningu oraz w metodzie feederowej.

W zależności od aury i występowania bezpiecznej pokrywy lodowej (termin: styczeń-marzec) Okręg PZW zaplanował na jeziorach Trzesiecko i Wilczkowo Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. Zawody rozegrane zostaną w dwóch turach.

W weekend 5-6 maja do Szczecinka zjadą najznakomitsi specjaliści od poławiania ryb z gruntu. "Jesiotr" będzie gospodarzem II Indywidualnych Feederowych Mistrzostw Okręgu.

Również w maju (26-27.05) na jeziorze Trzesiecko rozegrane zostaną I Spinningowe Mistrzostwa Okręgu z łodzi teamów. Podobnie jak w przypadku mistrzostw podlodowych i feederowych, wędkarze łowić będą w dwóch turach.

- We wszystkich tych zawodach będą mogli wziąć udział wędkarze ze Szczecinka - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" prezes Koła PZW "Jesiotr" Andrzej Pilzek.

- W tym roku Trzesiecko będzie areną nie tylko zmagań okręgowych. My również planujemy kilka rywalizacji. Będą m.in. mistrzostwa koła w spławiku, zawody nocne, ogólnopolski "Szczecinecki Jesiotr" a na zakończenie sezonu "Drapieżnik".

Szczegółowy "rozkład jazdy" naszych wędkarzy będzie znany po zatwierdzeniu planu zawodów przez Walne Zebranie Sprawozdawcze "Jesiotra".

To nie wszystkie atrakcje, które czekają na wędkarzy w Szczecinku. W czerwcu na Trzesiecku odbędą się II Ogólnopolskie Spinningowe Zawody z Łodzi dla Osób Niepełnosprawnych, a w październiku - na Wierzchowie i Trzesiecku druga edycja zawodów Savage Gear Trophy 2018.

Video: Crazy Fishermen