Wędkarska uczta na Trzesiecku i Wierzchowie

• Tv
Miasto z Wizją / 08.02.2020 / Komentarze
Zawody "Trophy Szczecinek 2020". Do wzięcia 250 miejsc

Jak już pisaliśmy, ubiegłoroczne, rozegrane w październiku na Trzesiecku i Wierzchowie Zawody Wędkarskie "Trophy Szczecinek" okazały się wielkim sukcesem nie tylko sportowym, ale również komercyjnym i handlowym. Nie ulega też wątpliwości, że umocniły Szczecinek na tronie Wędkarskiej Stolicy Polski.

Nic dziwnego, że Szczecinek idzie "za ciosem". W trzeci weekend października (15-18.10) nad Trzesiecko powtórnie zjadą najznakomitsi specjaliści rywalizacji z wielkimi rybami - z kraju i zagranicy. Dzięki temu należy oczekiwać, że wędkarska impreza "Trophy Szczecinek 2020" ma szansę po raz czwarty z rzędu pobić wszelkie wędkarskie rekordy.

- Tak jak w ubiegłym roku na jeziorach Trzesiecko i Wierzchowo łowić będzie 250 wędkarzy. Chciałoby się więcej, bo przynajmniej połowa miejsc rozchodzi się w ciągu kilkudziesięciu pierwszych minut po starcie zapisów. Niestety, mamy ograniczenia logistyczne - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, organizator "Trophy Szczecinek 2020", szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Jesteśmy na etapie przygotowań organizacyjnych do tej super imprezy wędkarskiej. Chcemy, by pula nagród była wyższa niż rok temu (było 200 tys. zł, nagroda główna – 20 tys. zł w gotówce, nowoczesna aluminiowa łódź wędkarska oraz sprzęt wędkarski - red.)

Jak powiedział nam M. Getka, organizatorzy wciąż zabiegają o nowych sponsorów. Wszystko po to, by wędkarze wyjeżdżali ze Szczecinka w pełni usatysfakcjonowani i wracali do nas już przez lata.

Patronat honorowy nad zawodami objął burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Grafika: Organizatorzy