Wędkarze na "warunku" - do 10 stycznia

Miasto z Wizją / 28.12.2016 / Komentarze
"Jesiotr" zaprasza po znaczki

Dziś (piątek 30 grudnia) od godz. 15.30 w siedzibie Koła PZW "Jesiotr" przy ul. Władysława Bartoszewskiego będzie można wykupić pozwolenia na amatorski połów ryb na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego w 2017 roku.

- W tym roku tylko dziś - zastrzega w rozmowie z "Miastem z Wizją" szef szczecineckich wędkarzy Andrzej Pilzek. - Ponownie nasze biuro będzie czynne we wtorek 3 stycznia. Kolegów, którzy zamierzają się wybrać na noworoczne wędkowanie, zapraszam do nas dziś, piątek 30 grudnia od godz. 15.30.

Wędkarze wykupując znaczek nie otrzymają rejestru połowów, czyli dokumentu, bez którego… nie wolno im wędkować. Po prostu kwity nie zdążyły się wydrukować. Za operację był odpowiedzialny zarząd Okręgu PZW w Koszalinie, ale nie zdążył. Dlatego też dał naszym wędkarzom zielone światło na "warunkowy" połów ryb.

- Zgodnie z decyzją ZO PZW w Koszalinie będzie można łowić ryby, nie posiadając przy sobie rejestru połowów, do 10 stycznia przyszłego roku (na wodach okręgu PZW Koszalin - dop. red.) - wyjaśnia A. Pilzek. - Do tego czasu powinniśmy już dostać rejestry. Każdy wędkarz będzie mógł je odebrać w siedzibie koła.

O wysokości członkowskich opłat w 2017 roku pisaliśmy w artykule: