Weekend w Szczecinku. Zapraszamy!

• Tv
Miasto z Wizją / 08.08.2019 / Komentarze
Szczecineckie Kajakowanie, Festiwal Organowy, biała flota, grill na Mysiej Wyspie, wyciąg narciarski i rowerem dookoła jeziora

Warto spędzić ten weekend w Szczecinku! Każdy znajdzie coś dla siebie. Można wziąć udział w Szczecineckim Kajakowaniu, odpocząć nad jeziorem Trzesiecko, pojechać rowerem, bądź popłynąć Księżną Jadwigą na Mysią Wyspę, odpocząć na plażach a wieczorem zajrzeć do kina. Jednym słowem, w Szczecinku można fajnie odpocząć - miasto zapewnia moc atrakcji. A, że pogoda sprzyja, zachęcamy do wypoczynku nad Trzesieckiem. Jak prognozują synoptycy, w sobotę i niedzielę będzie ciepło i słonecznie - około 25-26 st. C.

Atrakcji mamy moc. Czynne są kąpieliska - Plaża Miejska (działa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych), Plaża Wojskowa (obok, na stanicy wędkarskiej można wypożyczyć łódź) i Mysia Wyspa - non stop dozorowane przez ratowników.

Można się też wybrać statkami szczecineckiej białej floty w podróż dookoła jeziora. Pierwszy kurs z przystanku przy książęcym pomoście - na Mysią Wyspę już o godz. 11. A na Mysiej czeka na nas restauracja i kawiarnia, w której możemy zakosztować m.in. smażonej ryby i kurczaka z grilla, zjeść smakowite lody czy wypić kawę.

Na pyszną smażoną rybę (bogate menu) zaprasza Przemysław Bielas - do smażalni na pomoście "Centrum" koło I LO im. Księżnej Elżbiety. Lokal ugości nas "do ostatniego klienta".

Miłośnicy podróżowania po Trzesiecku w mniejszym, rodzinnym gronie mogą wynająć taksówkę wodną. "Pettersson "cumuje i czeka na nas przy "książęcym" pomoście. Z kolei miłośnicy wodnych szaleństw mogą szusować po wodzie na wyciągu narciarskim.

To nie wszystkie atuty Szczecinka. Pełną mocą pracuje Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Warto się zatem wybrać w podróż leśnymi ścieżkami lub na ryby.

O imprezach odbywających się w ten weekend w Szczecinku i okolicy, piszemy w artykule:

Wideo: https://youtu.be/PAZnf9ldojI