Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.02.2020 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 14 lutego o godz. 17.30 mieszkanki Szczecinka spotkają się w centrum miasta, aby wspólnie poprzez taniec – podobnie jak to miało miejsce w minionym roku – zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Będzie to kolejna szczecinecka odsłona corocznej ogólnoświatowej akcji „One Bilion Rising”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Zapoczątkowana siedem lat temu akcja z każdą kolejną edycją zatacza coraz większe kręgi i motywuje do działania miliony kobiet na całym świecie, które wspólnie – poprzez taniec – wyrażają swój protest przeciwko przemocy i nienawiści skierowanej właśnie w kobiety. Od kilku lat również Polska włącza się w tę inicjatywę, która w naszym kraju przebiega pod hasłem „Nazywam się miliard”. W minionym roku akcja ta po raz pierwszy odbyła się również w Szczecinku.

W sobotę, 15 lutego Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego, którzy chcą sympatycznie i aktywnie spędzić czas przy pingpongowym stole do udziału w kolejnej, drugiej części zmagań w ramach Grand Prix Szczecinka 2020. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: Open oraz + 50. Suma zdobytych punktów wyłoni trzech najlepszych tenisistów w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów: Podimed, Alfa Plus, Mauro, Igra, Arfen oraz Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka. Zawody odbędą się w hali Ślusarnia. Początek o godz. 10.00.

Również w sobotę, 15 lutego Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert zespołu Audiofeels. AudioFeels to grupa, wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania - stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. Skład zespołu: Patryk Ignaczak, Marcin Illukiewicz, Piotr Jarosz, Bartosz Lehmann, Marek Lewandowski, Jędrzej Suchan, Michał Szajkowski, Jarosław Weidner. Bilety na to wydarzenie muzyczne - w cenie 65 zł do nabycia w kasie kina. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

W ten weekend warto wybrać się także do szczecineckiego Muzeum Regionalnego, gdzie możemy obejrzeć kolejną wystawę czasową. Tym razem dzięki archeologom z koszalińskiego Muzeum poznamy pasjonujący Świat Gotów. Warto również znaleźć czas i wpaść do zamkowej galerii sztuki, gdzie przygotowana została wystawa malarstwa dwóch artystek. Możemy tu obejrzeć prace Ewy Tresenberg i Oleny Horhol. Wystawa będzie czynna do końca lutego.

Tekst: Marzena Góra