Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.01.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 12 stycznia o godz. 18.00 warto wybrać się do Galerii Sztuki Zamek. Tym razem swoje prace zaprezentują szczecineckim odbiorcom malarze z Klubu Plastyka Amatora „A5” działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Zbiorowa wystawa zatytułowana została „Narracja natury”. Swoje obrazy zaprezentują nam Helena Buszyńska, Mirosława Borowiecka-Kania, Tomasz Galmmuda i Sabina Łamieko. Jak przypominają organizatorzy - Klub Plastyka Amatora istnieje w swojej obecnej formie od 6 lat. Zrzesza osoby, które interesują się sztuką i które same chcą choćby hobbystycznie zmierzyć się z tą wszak trudną materią, jaką jest malarstwo. Wystawa to zestaw ponad 50 prac opowiadających głównie o przyrodzie, naturze o pięknie, które nas otacza, a którego często na co dzień nie zauważamy.

W piątek również warto zaplanować wypad do Piano Baru. Tu o godz. 21.00 rozpocznie się dobrze już  chyba wszystkim znane prawdziwe „Disco”, czyli impreza w popularnych, tanecznych rytmach i hitach z lat 80. oraz 90. Start o godz. 21.00. Wstęp na imprezę płatny 5 zł.

Z kolei w niedzielę, 14 stycznia niemal przez cały dzień trwał będzie XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem przebiegający pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Co się będzie działo tego dnia?

Od godz. 9 na ulicach Szczecinka kwestować będzie ok. 50 wolontariuszy, których spotkać będziemy mogli do godz. 18.

Jednocześnie w hali sportowej mieszczącej się przy SP 4 (ul. Jasna 2) od godz. 11.00 trwał będzie Wielki Turniej Przedszkolaków. W jego trakcie będziemy mieli okazję obejrzeć sportowe zmagania najmłodszych mieszkańców. Udział w nim wezmą dzieci z 8 szczecineckich przedszkoli. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na WOŚP.

Moc motoryzacyjnych atrakcji  - również od godz. 11.00 - czekać będzie także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą plac Kamińskiego.

Będą to m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez SGM Szczecinek, pokaz i przejażdżki Wrak Race, na które zaprasza nas SCS Szczecinek oraz Stowarzyszenie 4x4, pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej i przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA. Każdy będzie miał także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie fotoradarem Straży Miejskiej.

Z kolei szereg wydarzeń w kinie Wolność rozpocznie się o godz. 11 porankiem filmowym dla najmłodszych. Następnie czekać na nas będą liczne taneczne oraz wokalne atrakcje, m.in.: występy zespołów wokalnych i tanecznych sekcji i klubów SAPiK oraz pokaz akrobatyki sportowej. Występy przeplatane będą licytacjami ze sceny. O godz. 19.00 na scenie pojawią się uczniowie i nauczyciele College Muzycznego oraz zaproszeni goście. Jak zapowiadają organizatorzy w programie prawdziwy muzyczny galimatias: muzyka świąteczna, klasyczna, jazzowa, filmowa i popularna w ciekawych aranżacjach Arka Makowskiego.

Jednocześnie w holu kina trwał będzie kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 20 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba, czyli pokazem fajerwerków.

Tekst: Marzena Góra