Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.02.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W ten weekend zdecydowanie warto zaplanować wypad do Piano Baru. Tu w piątek, 23 lutego na wszystkich spragnionych dobrej zabawy czeka nie lada atrakcja. O to, aby wieczór ten upłynął przy dźwiękach dobrej muzyki zadbają Matthaus i Neno, którzy zapraszają wszystkich mieszkańców na taneczny piątek w gorących rytmach. Organizatorzy Emotions Festival zaprezentują nam kawałki z największych festiwali muzyki tanecznej. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp 5 zł.

Dzień później wszyscy fani – zwłaszcza ci nieco młodsi – tenisa stołowego, powinni mieć powody do zadowolenia. W sobotę, 24 lutego w naszym mieście odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży. Ta sportowa impreza zorganizowana będzie z okazji 73 rocznicy Zdobycia Szczecinka. Sportowe zmagania odbywać się będą na „Ślusarni”. Początek rozgrywek o godz. 12.00.

W ten weekend (24-25 lutego) Szczecinek na chwilę zamieni się w taneczną stolicę kraju. Odbędą się tu bowiem Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Latynoamerykańskich. Szczecinek gościł będzie najlepszych polskich tancerzy, których zmagania oceniać będzie międzynarodowy, dziesięcioosobowy  panel sędziowski. Mistrzostwa odbędą się w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5. To właśnie tu taneczne pary z całej Polski zmierzą się w siedmiu kategoriach. W sobotę, 24 lutego będziemy mieli okazję obejrzeć zmagania par Dorosłych, Młodzieży oraz Seniorów III. Dzień później swoje umiejętności zaprezentują Juniorzy Starsi, Młodzież Starsza, Senior I  i  senior II. Również w niedzielę (25.02) odbędzie się miejsce Turniej Towarzyszący „O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok”, adresowany do par dziecięcych. Eliminacje  każdego dnia rozpoczynają się o godzinie  14:30, z kolei gala o godz. 18:30. Bilety do nabycia bezpośrednio przed imprezą.

Również w sobotę szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. Tym razem w cyklu: The Met Live in HD pojawi się „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. To romantyczna historia odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre’u i okolic stała się pod piórem Giacomo Pucciniego najprawdziwszym wyciskaczem łez. Beztroska zabawa przymierających czasem głodem przyjaciół z poddasza: poety, malarza, muzyka i filozofa przeplata się z tragicznymi momentami, gdy mowa o śmierci, upodleniu i beznadziei towarzyszącym ubogim ludziom niemal na każdym kroku. W głównych rolach pary zakochanych Mimi i Rodolfa zobaczymy Sonyę Yonchevą i Michaela Fabiano, którzy w ubiegłym sezonie transmisji wcielali się w parę nieszczęśliwych kochanków w „Traviacie”. Początek transmisji o godz. 18.30.

W ten weekend warto także wybrać się do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

„Kobiety mafii”
Twórca superhitów „Pitbull” i „Botoks”, Patryk Vega, uderza ponownie! „Kobiety mafii” – nowe dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów, to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.
Godziny emisji:
23.02 - godz. 18:00, 20:30
25-27.02 - godz. 18:00, 20:30

„Jaskiniowiec” PREMIERA
W czasach, kiedy po ziemi chodziły dinozaury i mamuty, jeden bardzo dzielny jaskiniowiec jednoczy całe plemię przeciwko potężnemu wrogowi.
Godziny emisji:
23.02 - godz.14:00 (2D, dubbing)
25-28.02 - godz.14:00, 16:00 (2D, dubbing)

Tekst: Marzena Góra