Władze miasta kolejny raz wsparły szczecinecki szpital

• Tv
Miasto z Wizją / 17.07.2020 / Komentarze
Do placówki trafiło nowe urządzenie do sterylizacji

Dziś (16 lipca) odbyła się krótka konferencja prasowa, w której udział wziął burmistrz Daniel Rak, prezes szczecineckiego szpitala Anna Złotowska oraz dyrektor ds. medycznych Krzysztof Małkowski. Jej tematem było przekazanie przez władze miasta nowego urządzenia do sterylizacji.

- Doszliśmy do takiego momentu, w którym chciałabym bardzo podziękować panu burmistrzowi za pomoc w wymianie autokalwu w szpitalu – mówi prezes placówki Anna Złotowska. - Kilka miesięcy temu informowałam o tym, że w związku z pandemią szpital od wielu miesięcy boryka się z brakiem możliwości płynnego zarządzania sterylizacją. A przy pandemii jest to szczególnie istotne jeżeli chodzi o zapobieganie zakażeniom. Pan burmistrz zdeklarował się, że pomoże nam w tym.

- Dokonaliśmy wymiany urządzenia na nowe, łącznie z przystosowaniem sterylizacji do tego urządzenia. Dzięki temu, że miasto wsparło nas kwotą 300 tys. złotych dzisiaj zakończyliśmy montaż tego urządzenia i przygotowanie sterylizacji do pracy tego urządzenia. Cieszymy się, że nie musimy już borykać się z trudnościami i ograniczać pracy szpitala. W imieniu mieszkańców i pracowników bardzo dziękuję.

Głos zabrał także burmistrz miasta: - Deklarowałem wielokrotnie, że miasto Szczecinek pomagało i będzie pomagać szczecineckiej placówce zdrowia. Sama struktura nie jest najważniejsza. Ważne jest, czy będziemy współpracowali, czy współpraca miasta, powiatu i szpitala będzie się odbywała prawidłowo. Dziś z tego miejsca jeszcze raz deklaruję wolę współpracy między miastem a spółką Szpital w Szczecinku.

- Mam nadzieję, że kolejne zakupy przyczynią się do tego, że lekarze, którzy pracują w tym szpitalu, będą pracowali w dobrych warunkach i na dobrym sprzęcie. Jeżeli my stworzymy jako samorząd optymalne warunki, będzie tu dostępny sprzęt najwyższej jakości, to na pewno będzie to zachętą do pracy w naszej szczecineckiej służbie zdrowia przez lekarzy. Mam nadzieję, że to urządzenie, które miasto zakupiło i przekazało szpitalowi, będzie dobrze służyło i przyczyni się do poprawy warunków i komfortu pracy – dodaje Daniel Rak.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra