Wolontariusze z „ekonoma” mieli podwójny powód do świętowania

Miasto z Wizją / 09.12.2016 / Komentarze
Obchody Światowego Dnia Wolontariusza połączyli ze spotkaniem mikołajkowym

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza mieli podwójne powody do świętowania. W minionym tygodniu nie tylko hucznie obchodzili Światowy Dzień Wolontariusza, ale postanowili połączyć go ze spotkaniem mikołajkowym. Nie zapomnieli także o świątecznej oprawie, dzień wcześniej przystrajając szkolne korytarze galerią zdjęć prezentujących działalność wolontariatu oraz licznych akcji odbywających się w ciągu ostatnich lat.

- Na długiej przerwie odwiedził szkołę Mikołaj i pomógł przeprowadzić "kotowanie" dla grupy nowych wolontariuszy. Zadania były łatwe i przyjemne. Pierwsze z nich polegało na odtańczeniu piosenki "Gangnam Style", drugie natomiast na odśpiewaniu nieoficjalnego hymnu naszych wolontariuszy, czyli "Bo jak nie my, to kto?".  Wszystko przy pomocy i aplauzie nauczycieli i uczniów – mówi Natalia Warzyńska, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza.

- Całość podsumowana została podczas spotkania przy kawie i cieście, gdzie zaprezentowano krótki filmik promujący wszelkie działania, utworzony głównie na podstawie zdjęć zebranych przez lata. Dyplomami doceniono wolontariuszy, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Była okazja do wymiany uwag, doświadczeń oraz pomysłów na dalsze przedsięwzięcia.

Jak przyznaje nasza rozmówczyni, wolontariat w Ekonomiku działa bardzo prężnie i ciągle się rozwija, napawając dumą nauczycieli cieszących się, że uczy się tu młodzież o wielkich sercach. O jej sukcesach świadczyć może chociażby wyróżnienie dla szkoły w Konkursie "Wolontariusz Roku" i otrzymanie przez jedną z wolontariuszek tego zaszczytnego tytułu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Natalia Warzyńska