Wyciąg i „Bayern” na mapie turystycznych atrakcji w Polsce

Miasto z Wizją / 10.06.2020 / Komentarze
Obie nasze atrakcje są jednymi z nielicznych w regionie, które znalazły się na mapie POT

Polska Organizacja Turystyczna w ostatnim czasie uruchomiła nowy portal internetowy odpoczywajwpolsce.pl. Znajdziemy tu interaktywną mapę, dzięki której możemy zobaczyć najciekawsze atrakcje zlokalizowane w rozmaitych zakątkach naszego kraju i zaplanować podróż. Na mapie oznaczone zostały także atrakcje nagrodzone Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w corocznym konkursie na najlepszy produkt turystyczny.

W tym gronie znalazły się także dwie szczecineckie atrakcje. Jedną z nich jest wyciąg do nart wodnych, który otrzymał wspomniany certyfikat już w 2015 roku. Druga szczecinecka atrakcja, która „wywalczyła” sobie miejsce na interaktywnej turystycznej mapie to nasz wodny tramwaj Bayern, którym możemy pływać po Trzesiecku co roku w letnim sezonie.

- Wyjątkowe, często wręcz unikatowe atrakcje turystyczne znajdziesz na naszej mapie inspiracji – czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej. - Certyfikaty POT to gwarancja wielu niezapomnianych doznań turystycznych, kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Możesz także wybierać destynacje turystyczne o ściśle określonej specyfice i niepowtarzalnym charakterze, które zostały zwycięzcami w europejskim konkursie EDEN - European Destinations of Excellence – Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy.

- Dzisiaj szczególnego znaczenia nabiera filozofia slow life z wypoczynkiem z dala od zgiełku miasta,  w otoczeniu spokojnych i malowniczych pejzaży. W Polsce ich nie brakuje, dlatego na naszej mapie inspiracji odnajdziesz także obiekty agroturystyczne i atrakcje polskiej wsi – laureatów kolejnego konkursu organizowanego przez POT. I w końcu mapa „Odpoczywaj w Polsce” zaoferuje Ci obszary i atrakcje w nich skupione, wybrane w ramach nowego projektu Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej – Polskie Marki Turystyczne. To regiony turystyczne z kompleksowymi atrakcjami turystycznymi o wysokim poziomie jakości, łatwo identyfikowalnymi i wyróżniającymi się z oferty obszarów konkurencyjnych. Bazują na istniejących produktach turystycznych opartych na walorach historycznych, kulturowych lub przyrodniczych.

Dodajmy, że obie wspomniane wcześniej szczecineckie atrakcje są jednymi z nielicznych w regionie, które znalazły się na mapie POT. Kolejne, najbliższe znajdują się kilkadziesiąt kilometrów dalej, w Czaplinku. Interaktywną turystyczną mapę Polski możemy obejrzeć TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Paweł Adamowski/Sławomir Włodarczyk