Wygrał w Szczecinku, przyjechał nam podziękować i poprosił o jeszcze

• Tv
Miasto z Wizją / 01.07.2020 / Komentarze
Rafał Trzaskowski: Szczecinek to fantastyczna atmosfera, uśmiechy ludzi, nić porozumienia, to absolutnie coś co - wierzę - powiedzie nas do zwycięstwa

Dziś (środa 1.07) w Szczecinku przebywał z wizytą kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Na Placu Wolności przed ratuszem spotkał się z mieszkańcami.

R. Trzaskowskiego przywitały tłumy szczecinecczan. Mieszkańcy zgotowali mu gorące przyjęcie. Rafał, Rafał, Rafał, zwyciężymy - niosło się po mieście.

Prezydenta Warszawy i mieszkańców powitali poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas i burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

- Jest olbrzymia szansa by ten zły kierunek do którego zmierza Polska, odmienić. Tą szansą z całą pewnością jest Rafał Trzaskowski - mówił m.in. poseł Ziemi Szczecineckiej.

- My szczecinecczanie jesteśmy dumni z tego, że Prezydent Trzaskowski jest dziś z nami - mówił m.in. burmistrz Daniel Rak.

- Przed nami olbrzymia szansa, by samorządowiec został Prezydentem Polski. Do tego potrzeba naszej determinacji i mobilizacji 12 lipca. W Szczecinku w pierwszej turze wygrał Rafał Trzaskowski. Wielka prośba, zróbmy wszystko by za niespełna dwa tygodnie ten wynik był jeszcze lepszy.

Rafał Trzaskowski: Mamy taką tradycję, jak się spotykamy z ludźmi wolnymi, to na końcu mówimy zawsze - zwyciężymy! Gdy widzę was tu, to jestem pewny - zwyciężymy!

- Dziękuję za zaproszenie. Miałem okazję by zobaczyć wasze miasto, by zobaczyć jakie jest piękne. Chcę wam powiedzieć jedno - na pewno nie damy sobie zabrać tej dumy i tego co udało się nam zrobić przez ostatnie 30 lat.

- Oglądałem Szczecinek i się zastanawiałem, co tu jeszcze można poprawić. Niewiele, bo wszystko jest zrobione tak, że tylko pozazdrościć. Pozostał tylko dworzec. Trzeba dalej rozmawiać z PKP, żeby wreszcie oddali to, co jest własnością Szczecinka, oddali dworzec w ręce prawdziwych gospodarzy. Apel do PKP - oddajcie dworzec tym, którzy z takich miejsc potrafią robić prawdziwe perełki. Szczecinek to fantastyczna atmosfera, uśmiechy, nić porozumienia, to absolutnie coś co - wierzę - powiedzie nas do zwycięstwa.

- Jest bardzo blisko, jest łeb w łeb, wierzę, że nasza determinacja powiedzie nas do zwycięstwa. Jest olbrzymia większość Polek i Polaków, którzy chcą zmiany. 57 procent opowiada się przeciwko obecnej władzy.

W dalszej części swojego wystąpienia Rafał Trzaskowski odniósł się do obecnej sytuacji w kraju, w świetle prowadzonej kampanii wyborczej, m.in. do zapowiadanych debat telewizyjnych przed drugą turą. Zachęcał prezydenta Andrzeja Dudę do wzięcia udziału w debacie Onetu, Wirtualnej Polski, TVN i TVN24.

- Nie róbmy ustawek z TVP, nie róbmy debaty z pytaniami, o których wie pan wcześniej. Już dosyć pytań od TVP - apelował Trzaskowski. - Naprawdę warto porozmawiać o prawdziwych problemach. Polki i Polacy zasługują na uczciwe traktowanie - dodał.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo - całość spotkania Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Szczecinka.

Wideo, montaż: Marzena Góra