Wyższe dochody, większe wydatki - zmiany w budżecie miasta

Miasto z Wizją / 21.03.2020 / Komentarze
Budowa ul. Prusa, samochody dla policjantów, modernizacja siedziby SAPiK, pomoc dla szpitala i projekty Budżetu Obywatelskiego

Na najbliższej sesji (czwartek, 26 marca) Rada Miasta dokona zmian w tegorocznym budżecie. W następstwie budżet miasta na 2020 rok zamknie się po stronie dochodów kwotą ponad 188 mln zł, a po stronie wydatków - 203,5 mln zł. Deficyt - 15,2 mln zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków w wys. 2,8 mln zł oraz zaciągniętym kredytem w wysokości 12,5 mln zł.

Jakie dodatkowe inwestycje realizować będzie miasto? Otóż 301,4 tys. zł przeznaczone zostanie na budowę ul. Bolesława Prusa na osiedlu Marcelin.

Miasto realizować będzie też inwestycje wskazane przez mieszkańców Szczecinka w tegorocznym budżecie Obywatelskim:

* Przebudowa drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej – Małpi Gaj - 200 tys. zł;
* Pływające fontanny z iluminacją świetlną na jezioro Trzesiecko - 200 tys. zł;

* Modernizacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. NNMP - 132,9 tys. zł;

* STREET BASKETBALL boisko do koszykówki ulicznej =- 162 tys. zł.

Ponadto Rada Miasta zdecyduje o przekazaniu kwoty 155 tys. zł dla Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku na dofinansowanie zakupu nowych radiowozów. Pieniądze w kwocie 265 tys. zł otrzyma też Samorządowa Agencja Promocji i Kultury na modernizację budynku nowej siedziby przy ul. Kościuszki 22.

Rada Miasta wprowadzi też do budżetu zmiany wynikające z zarządzeń burmistrza dot. zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego – 63,2 tys. zł (zadanie realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez MOPS w ramach projektu „Mniej zależni”) oraz zakupu sterylizatora parowego dla szczecineckiego szpitala – 300 tys. zł.