XXV Finał WOŚP. Sprawdź, co się będzie działo w Szczecinku

Miasto z Wizją / 09.01.2017 / Komentarze
15 stycznia 2016 roku po raz kolejny w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Przed nami XXV, jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem przebiegający pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Co się będzie działo w najbliższą niedzielę, 15 stycznia w kinie Wolność oraz w innych punktach miasta i w okolicy?

Od godz. 9 na ulicach Szczecinka kwestować będzie ok. 70 wolontariuszy, których spotkać będziemy mogli do godz. 18.

Jednocześnie w hali sportowej mieszczącej się przy SP 4 (ul. Jasna 2) w godz. 10-13.30 trwał będzie Wielki Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008. W jego trakcie będziemy mieli okazję obejrzeć często zapierające dech popisy akrobatów. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na WOŚP.

W tym samym czasie w położonej niedaleko Omulnej na wszystkich miłośników motoryzacji czekać będzie prawdziwa gratka. Tu o godz. 10:00 odbędzie się destruction derby, czyli wyścig złomów organizowany przez SCS Szczecinek .

Moc motoryzacyjnych atrakcji czekać będzie także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą plac Kamińskiego. Będą to m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez SGM Szczecinek, przejażdżki quadem po torze przeszkód, pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Parsęcka i przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA. Każdy będzie miał także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie fotoradarem Straży Miejskiej.

Z kolei szereg wydarzeń w kinie Wolność rozpocznie się o godz. 11 porankiem filmowym dla najmłodszych. Następnie czekać na nas będą liczne taneczne oraz wokalne atrakcje, m.in.: występy zespołów wokalnych i tanecznych sekcji i klubów SAPiK, występ zespołu ludowego Swojacy oraz koncert zespołu James Button Band. Występy przeplatane będą licytacjami ze sceny, z których główną zaplanowano na godz. 17. Z kolei o godz. 18.45 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół „Doobragramy”.

Jednocześnie w holu kina trwał będzie kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta. Osoby chętne będą miały także możliwość rejestracji w bazie DKMS. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 20 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba, czyli pokazem fajerwerków.

Tekst: Marzena Góra