XXVI Finał WOŚP. Co się będzie działo w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 10.01.2018 / Komentarze
W niedzielę 14 stycznia po raz kolejny gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze: Mieszkańcy Szczecinka są bardzo hojni. Będzie rekord! Więcej: https://www.facebook.com/miastozwizja.szczecinek/

Przed nami XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem przebiegający pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Co się będzie działo w niedzielę, 14 stycznia w kinie Wolność oraz w innych punktach miasta i w okolicy?

Od godz. 9 na ulicach Szczecinka kwestować będzie ok. 50 wolontariuszy, których spotkać będziemy mogli do godz. 18.

Jednocześnie w hali sportowej mieszczącej się przy SP 4 (ul. Jasna 2) od godz. 11.00 trwał będzie Wielki Turniej Przedszkolaków. W jego trakcie będziemy mieli okazję obejrzeć sportowe zmagania najmłodszych mieszkańców. Udział w nim wezmą dzieci z 8 szczecineckich przedszkoli. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na WOŚP.

Moc motoryzacyjnych atrakcji  - również od godz. 11.00 - czekać będzie także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą plac Kamińskiego.

Będą to m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez SGM Szczecinek, pokaz i przejażdżki Wrak Race, na które zaprasza nas SCS Szczecinek oraz Stowarzyszenie 4x4, pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej i przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA. Każdy będzie miał także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie fotoradarem Straży Miejskiej.

Z kolei szereg wydarzeń w kinie Wolność rozpocznie się o godz. 11 porankiem filmowym dla najmłodszych. Następnie czekać na nas będą liczne taneczne oraz wokalne atrakcje, m.in.: występy zespołów wokalnych i tanecznych sekcji i klubów SAPiK oraz pokaz akrobatyki sportowej. Występy przeplatane będą licytacjami ze sceny. O godz. 19.00 na scenie pojawią się uczniowie i nauczyciele College Muzycznego oraz zaproszeni goście. Jak zapowiadają organizatorzy w programie prawdziwy muzyczny galimatias: muzyka świąteczna, klasyczna, jazzowa, filmowa i popularna w ciekawych aranżacjach Arka Makowskiego.

Jednocześnie w holu kina trwał będzie kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 20 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba, czyli pokazem fajerwerków.

Tekst: Marzena Góra